ЦСКА победи Локомотив (Москва) и спечели купата на турнира в Пего след изпълнение на дузпи. В редовното време двата отбора не си отблязаха гол - 0:0. Илко Пиргов се превърна в герой след като спаси два удара от бялата точка. За "армейците" пропуски направиха Георги Илиев и Куидо Ланзаат.

В първите минути "армейците" бяха по-активният отбор и опитваха да създадат опасни атаки. В началото Флорентин Петре центрира добре, но Валентин Илиев не успя да стреля.

Още в 6-ата минута руснаците изпълниха ъглов удар, но топката бе избита от Тунчев. При контраатаката на ЦСКА Гарсес опита изпълнение на задна ножица, но не намери добре топката. "Червените" разиграваха по-добре и печелеха териториално превъзходство. Видя се, че Петре и Настич вече изиграха два мача заедно.

Петров сигурно улови сигурно углов удар в 16-ата минута. Атака на ЦСКА бе спряна, след което отборът спечели първият си корнер. Изпълнението обаче не доведе до опасност.

Петре изпълни нов ъглов удар в 21-ата минута, но никои не засече топката. При единоборство Вуядинович се сблъска с противников играч и се наложи лекарския екип да влезе на терена.

ЦСКА направи невероятен пропуск в 27-ата минута, когато Юруков центрира от над 30 метра, вратаря увисна, Валентин Илиев върна топката, но ударът на Тунчев мина над вратата.

Гарсес обаче стреля над вратата в 30-ата минута. При следващата атака на Локомотив Ивайло Петров спаси чист гол.

В следващите минути "железничарите" заиграха малко по-организирано, но не създадоха голова атака.

Малко преди почивката Стойчо Младенов направи принудителна смяна. Машадо влезе на мястото на Валентин Илиев, който се контузи.

"Армейците" опитаха постепенна атака след почивката. Удоджи бе фаулирн грубо, след като мина през трима играчи на Локомотив. След свободния удар българите опитаха на няколко пъти да центрират в наказателното поле, но бранители избиваха.

Стойчо Младенов е направил две смени. Георги Илиев е на мястото на Юруков, а Пиргов замени Ивайло Петров.

Опасна ситуация подценена от защитата на ЦСКА. Пиргов все пак улови коварната топка. Страхотен шут на Георги Илиев от 30 метра в 60-ата минута бе избит от вратаря Поляков.

Удоджи напредна отляво, надигра съперник и центрира в 65-ата минута. Гарсес остана под топката, но Петре успя да стреля отблизо. Ударът му обаче се отби от горната греда.

Малко след това се стигна до неверояно разбъркване в наказателното поле на Локомотив след фаул изпълнен от Маркиньос. Топката обиколи няколко пъти терена, но никой не успя да я насочи добре към вратата.

В 82-ата минута Съйчев удари греда за Локомотив. Родолфо можеше да отбележи, след като засече центриране от фаул, за игра с ръка на Машадо. В последните десетина минути на мача "железничарите" натиснаха ЦСКА.

"Армейците" не успяха да се ориентират добре в наказателното поле, където вратарят бе излязъл напред и никои не засече топката пред опразнената врата две минути преди края на срещата.

В пос;едната минута Петре изпълни ъглов удар, но Вуядинович остана под топката, ударът на Маркиньос мина високо над вратата.

При дузпите Маркиньос вкара първата. След него Билялетдинов би в аут. ЦСКА поведе с 1:0.

При вторите изпълнения Петре и Рофолфо отбелязаха 2:1. След това резулатът се запази, защото Георги Илиев би право във вратаря, а Пиргов спаси ударът на Торбинский.

Ланзаат удари греда и Корчагин изравни - 2:2. При последните опити Гарсес вкара с красивудар, а Пиргов спаси шута на Съйчев. ЦСКА победи с 3:2

ЦСКА: 12.Ивайло Петров (46 - Пиргов), 2.Ненад Настич, 3.Александър Тунчев, 14. Валентин Илиев (43 - 84.Машадо), 13.Никола Вуядинович, 5.Тодор Янчев (79 - Ланзаат), 18.Флорентин Петре, 21.Удоджи, 28.Маркиньос, 20.Йордан Юруков (10 - Г. Илиев), 9.Хосе Гарсес;

Резерви: 22.Илко Пиргов, 27.Куидо Ланзаат, 29.Муса Гай, 84. Фелипе Машадо, 10. Георги Илиев, 7. Ивайло Димитров, 26.Янко Сандански, 16.Симеон Златев;

ЛОКОМОТОВ: 21.Поляков, 55.Янбаев, 69.Ефтимов, 30.Асатиани, 2.Денисов, 16.Глушаков, 20.Концедалов, 25.Кочиш, 23.Корчагин, 15.Фининьо, 17.Сенников (Съйчев, Билялетдинов, Торбинский, Гуренко, Муджири,Родолфо, Гомелко)

Стадион: Олива

Жълти картони: Настич (Ц), Денисов (Л)