"Армейците" спечелиха турнира "Аркадия Къп". В групата "червените" надиграха словашкия Спартак (Търнава) с 2:0 и завършиха при нулеви равенства с унгарския Хонвед и румънския УТА Арад.

Във финалната среща "червените" се наложиха над корейския тим на ФК Сеул с класическото 3:0.

След равностойни първи двадесет и четири минути ЦСКА се добра до попадение във вратата на азиатците. Главният съдия Шебек, който ръководи срещата отсъди дузпа в полза на българския тим, когато Колон спря непозволено Велизар Димитров в наказателното поле. Румънецът Трика реализира попадението от бялата точка.

До края на първото полувреме ФК Сеул упражни натиск, но защитата на ЦСКА се справи в ситуациите и се оттегли на почивката с тази минимална преднина.

През втората част играта се изнерви и физическите единоборства зачестиха.
В 56-ата минута Моралес е повален от футболист на корейците, но играта не е спряна.

Само след няколко минути след изпълнение на корнер Йонг пробва рефлекса на Иво Петров, но стражът на ЦСКА е на мястото си. Малко преди това Гийом получава жълт картон от съдията.

В 64-ата минута падна нов гол в полза на българския отбор. Автор на попадението е другия румънец в ЦСКА Флорентин Петре след комбинация между Моралес, Велизар Димитров и Петре.
В 84-ата минута Велизар Димитров ознаменува добрата си игра с гол след пас на Гийом и прекърши съпротивата на корейския тим.

В последната минута на двубоя Дуду от състава на гостите стреля много опасно, но Петров се намеси по перфектен начин и опази вратата си суха.

Старши треньорът на ЦСКА Пламен Марков изрази задоволството си от победата над ФК Сеул с 3:0 на финала на турнира "Аркадия къп".

"Не мога да не съм доволен от първия трофей, който спечели ЦСКА. Това бе най-стойностният мач по време на турнира срещу един изключително мотивиран и отлично подготвен във физическо отношение отбор.

Корейците владееха по-дълго топката в определени моменти, но през второто полувреме ние наложихме нашият стил и успяхме да стигнем до изразителната победа", заяви Пламен Марков след срещата.

"Доволен съм от преливането в атака и факта, че двата гола на Петре и Велизар Димитров станаха след чудесни комбинации. Все пак бихме отбора, воден от известния турски треньор Сеньол Гюнеш, извел комшиите до бронзовите медали в Сеул и това прави победата ни още по-стойностна. Вярно е, че има още какво да се желае, но ще го постигнем до началото на първенство", завърши Пламен Марков.

Съставът на ЦСКА: Ив. Петров, Тодоров, В. Илиев, Тунчев, Р. Петров (75-Тиаго Силва), Моралес, Трика, Удоджи (75- Абдер Кабус), Петре, В. Димитров, Гийом.