ЦСКА-София и Шкендия (Тетово) сътвориха римейк на легендарното футболно предаване "Гол след гол", а срещата със сигурност ще предизвика широк отзвук, въпросът е къде... И как да е иначе, след като "червените" размазаха с брутален бой македонския си съперник, побеждавайки го с категоричното 8:1!

Двубоят бе използван за официално представяне на тима за пролетния полусезон в Първа лига, а на "Българска армия" дойдоха около 1500 привърженици, които станаха свидетели на голеадата, дошла от отбора на старши треньора Стамен Белчев.

НА ЖИВО: ЦСКА-София - Шкендия

Последната контрола на "червените" започва в 13,00 часа

Контролата започна с няколко минути закъснение, тъй като пред публиката с "червените" екипа позираха четирите нови попълнения - Николай Бодуров, Кевин Кубемба, Кевин Меркадо и Фернандо Каранга.

Последните двама пък се отчетоха с дебюти попадения в хода на проверката.

Иначе срещата започна изненадващо с червен картон за македонците, показан на Йасмир Бойко, извършил грубо нарушение след удар с лакът в лицето на Бумал.

Снимка 278051

До 20-та минута двубоят вървеше равностойно, като няма да е пресилено да се каже, че македонците бяха с една идея по-опасният отбор в първите 20 минути и на два-три пъти излязоха на добри позиции зад гърба на защитата.

Това доведе до попадение за футболистите на Томас Бърдарич. Те поведоха в резултата след добър пробив на Ибраими, завършил с гол във вратата на Китанов - 0:1 за Шкендия!

След гола играчите на Стамен Белчев постепенно наложиха натиск и овладяваха инициативата, а макар че не изглеждаше да се влагат на 100 % в мача, "червените" с лекота стигнаха до...6 гола още до почивката! Попаденията паднаха в рамките на около 20 минути, в момента, когато всяко слизание и удар към вратата се превръщаше в гол.

Равенството възстанови защитникът Рафа Перес. Бранителят се възползва от разбъркване в наказателното поле след центриране от корнер, за да може колумбиецът да вкара за 1:1.

Секунди по-късно Александър Дюлгеров донесе пълния обрат за ЦСКА-София след хубаво попадение с глава, а до края на полувремето "червените" стигнаха до още 4 попадения, с което напрактика всякаква интрига бе убита.

Снимка 278050

Бразилската покупка Фернандо Каранга се възползва от пас на празна врата от Густаво Кулма, за да направи 3:1, а в заключителните три минути на първата част се стигна до още три гола във вратата на Шкендия.

В 43-та минута Руи Педро се възползва от удобна топка в наказателното поле, свалена от Каранга, и португалецът вкара за 4:1. Сънародникът му - Рубен Пинто, с глава пък се разписа за 5:1 още в следващата атака, а отново Руи Педро със страхотно прехвърлящо изпълнение от малък ъгъл оформи резултата 6:1 до почивката.

През втората част логично играчите на Стамен Белчев намалиха темпото на игра, специалистът извърши и няколко смени, които все пак доведоха до нови два гола във вратата на Шкендия.

Кирил Десподов се откъсна от защитата на македонците в 66-та минута и преодоля вратаря технично за 7:1, а минути по-късно друга нова покупка и резерва - Кевин Меркадо, се възползва от пас в наказателното поле и със силен удар отляво по диагонала фиксира крайното 8:1!

Така футболистите на ЦСКА-София ще влязат със завишено самочувствие за първия мач от пролетния дял в шампионата срещу Черно море в Каварна. Двубоят с "моряците" е другия уикенд от 12,30 часа.