Интересните положения определено станаха рядкост.

Феновете на ЦСКА негодуват от взетото решение.

45′

Играта е подновена.

45+1′

Първото полувреме премина очаквано при доминация на домакините и диктуване на игровия ритъм, от тяхна страна.

"Червените" владееха топката в по-голяма част от времето, като не спираха да притискат съперника си, в опит да открият резултата на ранен етап от сблъсъка.

Няколко пропуска на атакуващите състезатели на тима предхождаха головата акция на "армейците" в 24-ата минута, когато Каранга проби отдясно по нападението на отбора и стреля, брилянтният в този мач вратар на "белите" отрази удара, но при добавката Тиаго даде по-скоро заслужено предимство на състава си.

Родригес можеше да се разпише отново минута по-късно, но този път нямаше късмет при своя изстрел.

Вратарят на Славия действително бе най-важният футболист в постройката на гостите през първото полувреме, като спасяваше всичко, което на практика би могло да улови или отрази, с изключение на головата ситуация, в която падна и единственото попадение за първите 45 минути.

Малко преди почивката бяха показани няколко поредни официални предупреждения, като играта определено загрубя.

Снимка 320536

45′

Почивка.

44′

Жълт картон за Велев.

Снимка 320537

44′

Жълт картон за Галин Иванов.

43′

Шут на Стефан Велев!

Топката се отбива в тялото на бранител на ЦСКА.

42′

Официално предупреждение за Пинто, след извършен от него фаул срещу Стефан Велев.

38′

Удар на Минчев!

Черниаускас спасява.

Най-сетне проблясък и в тима на "белите".

32′

Грешка на Чорбаджийски!

Мартинов едва не отне топката, но Бодуров се включи със своевременна намеса, предотвратявайки опасността пред вратата на отбора си.

28′

Манолев не успява да се разпише от непосредствена близост!

Малшанс за национала.

27′

Шут на Тиаго!

Стериакис спасява отбора си за пореден път.

Снимка 320530

24′

ГОООООООООООООООООООООООООЛ!!!

1:0 за ЦСКА!

Попадение на Родригес!

Добавка към шут на Каранга прави поредния гол за Тиаго факт! Трето попадение за него в последните два шампионатни мача на отбора.

23′

Тиаго излезе в добра позиция.

Спрян е обаче от защитниците на Славия.

19′

Стериакис изпреварва Каранга във важен момент.

Добро положение за ЦСКА, което обаче не беше оползотворено от футболистите на тима.

15′

Жълт картон и за Омар.

12′

Галин Иванов пробива отляво по нападението на Славия.

Спрян е от защитник в червен екип.

9′

Кулма стреля опасно в близкия ъгъл на вратаря на "белите"!

Той обаче реагира добре и спасява положението.

9′

Жълт картон за Чикози за фаул срещу Недялков.

8′

Безцелно центриране на Тиаго.

Второ поредно такова, на сметката на "армееца".

7′

Прави впечатление това, че Каранга не просто стои в центъра на "червеното" нападение, очаквайки подавания, а се връща и назад, отнемайки топката директно от съперниковите състезатели.

Важно качество на тарана.

5′

Съвсем очаквано домакините са тези, които владеят инициативата на терена.

До момента обаче те не стигат до опасност в пеналта на опонента си.

3′

Интересна "бяла" контраатака.

Галин Иванов обаче се забави и не успя да отиграе подобаващо ситуацията.

1′

21 Кевин Кубемба 23 Владислав Узунов

ЦСКА посреща Славия днес, от 17:30 часа, на стадион "Българска армия" в мач от 14-ия кръг на Първа лига.

Победата за отбора на Стамен Белчев е в графата "задължителни", тъй като "червените" не са печелили повече от месец.

За последно те сториха това срещу Дунав (3:0) на 22 септември у дома. След това последваха три поредни равенства в шампионата - срещу Етър, Пирин и Левски.

Снимка 319613

Славия пък стабилизира представянето си след слабия старт в първенството и в последните с 5 мача регистрираха 3 победи и 2 равенства.

На върха на "армейската" атака трябва да се внимава, защото жълт картон за Каранга ще означава, че голмайсторът на ЦСКА ще пропусне двубоя в Разград с Лудогорец следващия уикенд.

В първия мач между двата отбора за сезона Славия и ЦСКА завършиха при равенство 1:1 на "Васил Левски".