ЦСКА загуби контролата си срещу Шонан Белмаре с 0:1

Напористи японци сюрпризираха неприятно ЦСКА в Марбея

Селекцията на Милош Крушчич падна с 0:1 от Шонан Белмаре

88′

ГРЕДА ЗА ЦСКА! В края на срещата Греъм Кери можеше да възстанови равенството, но нацели горната греда след добро изпълнение на пряк свободен удар.

84′

Определено второто полувреме беше за футболистите на Шонан. "Зелените" можеха да удвоят своята преднина и  в 84-ата минута, когато защитата на ЦСКА проспа пореден пробив по левия ѝ фланг. Густаво Бусато все пак се намеси решително и отрази страхотната възможност открила се пред Гото.

82′

Опит за извеждащо подаване към резервата Ахмед Ахмедов. Мечо обаче нямаше необходимата скорост, за да хване това прекалено перспективно подаване.

71′

ГОООЛ ЗА ШОНАН!! КЕЙСУКЕ САТА! 0:1! Голямото разочарование за ЦСКА настъпи в 71-ата минута, когато Шонан Белмаре откри резултата. Кейсуке Сака се възползва от разсеяността на Жеферсон, изскочи зад гърба на бразилеца и с глава насочи в мрежата на сюрпризирания Бусато.

65′

Томи Юрич, Жеферсон, Греъм Кери и Божидар Чорбаджийски се появяват в игра за ЦСКА.

58′

И ЯПОНЦИТЕ ИСКАТ ДУЗПА! Футболистите на Шанон Белмаре, по подобие на своя съперник, също поискаха наказателен удар, когато Джеси, на пръв поглед, не действа по най-чистия начин срещу Ивасаки. И тук главният арбитърът обаче предпочете да запази мълчание.

55′

СПОРНО! В 55-ата минута топката срещна ръката на Наоки Ишихара в наказателното поле на японците. Футболистите на ЦСКА поискаха дузпа, но съдията не отсъди такава.

51′

Отговорът на ЦСКА не закъсня и след кратко меле в полето на азиатците, Вив Соломон-Отабор шутира технично, но и при него липсата на точност се оказа решаваща за провалената ситуация.

49′

ШАНС ЗА ШОНАН! Шонан можеше да поведе в резултата малко след подновяването на приятелския двубой. Резервата Сосуке Шибата съумя да отиграе само с едно докосване центриране на колега. Фланговият играч отправи топката към далечния ъгъл на Бусато и само леката му неточност отърва "армейците" от инкасирането на гол.

47′

СМЕНИ! В игра за ЦСКА се появява вратарят Густаво Бусато. Също така мястото си по фланга заема и Пламен Гълъбов, заменил Иван Турицов. Евандро и Жеферсон са другите нови лица за началото на тази втора част.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45′

ПОЧИВКА!

43′

Акими Барада сбърка с отиграването си в 43-ата минута. Атакуващият футболист на Шанон получи добре топката около дъгата, но вместо да стреля към вратата, потърси комбинация със свой колега и в крайна сметка пропиля тази интересна атака на "зелените".

34′

Силен изстрел на Наоки Ишихара, който обаче не успя да затрудни по никакъв начин Витаутас Черниаускас.

28′

ДАВИДОВ! В 28-ата минута Али Соу издебна най-правилния момент и отне топката от съперника, за да я достави на пътя на Денис Давидов. Руснакът обаче, от изгодна позиция, не можа да намери мрежата и сътвори най-големия пропуск от началото на контролната среща.

25′

В 25-ата минута Вив Соломон-Отабор проби по фланга, след което пусна за връхлитащия през центъра Денис Давидов. Руснакът обаче прати своя изстрел точно в обсега на японския вратар.

22′

Грубо влизане в краката на Едвин Джеси. В момента се оказва медицинска помощ на ганаеца.

12′

Испанският бранител на ЦСКА - Раул Албентоса с лекота надскочи нисичките японци при центриране от фаул. Бившият играч на Депортиво Ла Коруня съумя да насочи с глава, но стражът на Шанон реагира подобаващо, като също така и провали плановете на Али Соу за голова добавка.

8′

Двубоят започна по-добре за селекцията на Милош Крушчич. С малко повече късмет, резултатът можеше да бъде открит рано, рано, когато играч на японците върна неочаквано силно за своя вратар. Само навременната намеса на Даики Томи предотврати големия резил за символичните гости.

2′

ВАЖНОПоради леки контузии старши-треньорът Милош Крушчич е дал почивка на Кристиян Малинов, Тиаго Родригес и Рубен Пинто, които ще пропуснат днешната контрола.

1′

18. Божидар Чорбаджийски

Отборът на ЦСКА ще изиграе поредната си контрола на испанска земя. Този следобед съперник на "червените" ще бъде японският Шонан Белмаре, който през 2019 година завърши на 16-та позиция в тамошната J1 Лига.

Селекцията на Милош Крушчич със сигурност ще търси успех, след като в последната си проверка инкасира тежко поражение с 0:5 от втородивизионния германски Нюрнберг.

Фернандо Каранга се сети за ЦСКА

Бразилецът все още поддържа контакт с част от футболистите на "армейците"

Като титуляр под рамката отново започва Витаутас Черниаускас. В отбранителния вал ще действат Турицов, Албентоса, Петър Занев и Мазику. Като опорни халфове ще оперират Жанио Бикел и Вальо Антов. По крилата ще атакуват Едвин Джеси и Вив Соломон-Отабор. Денис Давидов пък ще играе зад гърба на единствения централен нападател Али Соу.

Шонан има сравнително малко успехи в клубната си история. През 1995 година печели КНК на Азия, а преди две години пък триумфира с купата на Джей Лигата. Най-популярният им за нас футболист е норвежкият национал Тарик Еляоунуси.