ЦСКА победи Шахтьор (Караганди) с 5:1 в приятелска среща в турския курорт Белек. Съставът на "червените" изигра пълни 90 минути, а по-късно днес друга 11-орка ще излезе в нов спаринг.

Казахстанците изненадаха българския тим с гол още в петата минута. Защитата на ЦСКА се пропука на мокрия терен, след като Николай Ковтадюк разстреля Бусато с глава.

Пет по-късно ЦСКА организира чудесна атака. "Червените" добре раздадоха помежду си, като Юга намери Кери отдясно, но изстрелът му беше блокиран.

Все пак в 13-ата логичното се случи и "армейците" изравниха. Кери опита директен изстрел от фаул, който беше от нестандартна позиция, при добавката полузащитникът от ЦАР възстанови паритета. В 23-ата отличен изстрел на ирландеца от фаул беше отразен от Цуприков.

Снимка 561841

Източник: Lap.bg/Юлиан Тодоров

Две по-късно Георги Йомов отбеляза рядко срещан гол от ъглов удар. Звездата на "червените" изненада всички с великолепен фалцов изстрел, който падна в горния ляв ъгъл на казахстанската врата.

В 32-ата минута българското крило отбеляза второто си попадение в мача. Изстреля се зад защитата на Шахтьор, след като безпомощен бранител легна на шпагат в последния момент.

При следващата атака Бусато спаси коварен изстрел от фаул, след като топката тупна на мокрия терен пред него.

С последното действие за първото полувреме Юга се справи с отбраната на гостите, които претендираха, че топката не е преминала голлинията - 4:1.

Снимка 561842

След почивката "армейците" организираха страхотна контра. Топката се озова в Кери, но той беше настигнат и се опита да подава, а пасът беше засечен. В ответната атака се стигна до опасност пред вратата на българския тим. Бусато реагира светкавично, след като за малко не се стигна до нелеп автогол.

След час игра ЦСКА получи правото да изпълни дузпа. Иван Турицов беше фаулиран след чудесно двойно подаване, а самият той застава зад бялата точка. Изпълнението му бе хладнокръвно и изглежда той ще бъде новият изпълнител на 11-метровите удари.

До края на мача двата тима съхраниха силите си, а и умората каза своето.

Състави:

ЦСКА: 1. Густаво Бусато, 19. Иван Турицов, 2. Юрген Матай (к), 4. Мено Кох, 18. Брадли Мазику, 3. Жеферсон Телес, 21. Амос Юга, 8. Греъм Кери, 30. Яник Вилдсхут, 10. Георги Йомов, 17. Бисмарк Чарлс

ШАХТЬОР: 78. Игор Цуприков, 55. Иван Граф, 29. Тимур Досмангабетов, 8. Стефан Букарац, 27. Владимир Хозин, 44. Един Рустемович, 88. Рохер Каняс, 15. Джордже Чосич, 25. Ромди Муртазаев, 10. Николай Ковтадюк, 3. Кирил Маляров

ЦСКА ще плати на Бенжелюн при окончателно решение, за да няма санкции

Нов коментар на адвокат Трендафилов

ЦСКА ще изиграе две контроли в днешния ден. В 16:30 часа започва проверката със северномакедонския Академия Пандев от Струмица.

Очаква се неофициален дебют с екипа на ЦСКА да направи най-новото попълнение Браян Морено, който се присъедини към "червените" в събота.

Също така поизостаналият с подготовката Йоан Баи ще получи повече игрово време.

Ще бъде даден шанс и на младоците от академията на клуба, които се подготвят с първия отбор в Турция.

Приятелските срещи ще бъдат предавани по "Диема Спорт".