Дунав (Русе) отново излезе на лидерската позиция в Първа лига! "Драконите" разпиляха чисто новата селекция на ЦСКА с 2:0, която за пореден път не успя да спечели победа извън София.

Противно на всякакви очаквания русенци владееха инициативата почти през всичките 90 минути на терена и не оставиха съмнение, че победата е единствената цел пред футболистите на Веселин Великов, които продължават да са отборът с най-малко допуснати голове.

На другия полюс бяха "армейците", които въпреки изобилието от нови и разнородни по националност футболисти, разочароваха напълно с играта си и най-вече с липсата на каквато и да било идея в халфовата линия и нападението.

За сметка на това Дунав показа много борбеност, а момчетата на Веселин Великов печелеха почти всяка първа топка и стояха близо до противниковите футболисти, което сведе до минимум пространствата открили се пред съперника. С изключение на първите 15-20 минути, когато "червените" достигнаха до два удара на Кулма отразени от Луков, през останалат част "драконите" ограничиха почти до нула опасностите пред вратата на своя страж.

НА ЖИВО: Дунав (Русе) - ЦСКА

Срещата в Разград започва в 21,15 часа

Нещо повече - играчите на Веско Великов демонстрираха невероятна успеваемост в атака. Васил Шопов реализира първия гол в мача след половин час игра. Футболистът се възползва от центриране от десния фланг и с майсторски удар с глава, надскачайки национала Чорбаджийски, прати топката в левия ъгъл на вратата на Китанов - 1:0!

ЦСКА отговори със светкавична атака, която изведе Кулма на отлича позиция след пас на Арсенио, но в стил Христо Йовов, футболистът нацели гредата от 5-6 метра. Лошото обаче продължи, защото отбитата в дирека топка попадна в един от най-добрите футболисти на "драконите" от началото на сезона - Юлиян Ненов, който на скорост пренесе събитията в полето на съперника, намери Антон Огнянов около дъгата на наказателното поле, а бившият футболист на Левски със свиреп удар удвои резултата - 2:0 за Дунав!

През второто полувреме "армейците" опитаха да стигнат поне до частичен обрат, а на терена се появиха голяма част от новите попълнения на отбора, включително и голаджията Уилмар Джордан. Дори той обаче не успя да повлия в положителен план на формацията на Едуард Йорданеску в атака, а румънецът изгледа 6 минути преди края на мача как Чорбаджийски пропуска с глава да намали резултата заради прекрасна изява на Луков.

Класиране в Първа лига

Вижте пълно класиране в Първа лига за сезон 2016 - 2017

И така - ЦСКА е за втори път от началото на шампионата на колене, а "българският Лестър" си върна лидерската позиция, изпреварвайки Левски на върха. "Драконите" са с актив от 16 точки, следвани от "сините" на Люпко Петрович с 14 пункта.