ЦСКА победи Литекс с 2:0 в учебна игра, която се проведе днес на клубната база в "Панчарево", където отборът е на лагер-сбор по време на първия етап от предсезонната подготовка на тима. Спарингът се проведе при закрити врата.

През първата част червените показаха по-добра игра и контролираха събитията на терена, като владееха повече топката и непрестанно търсиха път към противниковата врата. В 11-ата минута Бисмарк Чарлс откри резултата, след като засече с глава топка, която се отби от напречната греда след изстрел на Мено Кох.

Любо Пенев мори футболистите на ЦСКА с тежки двуразови тренировки

Феде Варела получил по-дълга почивка

В 21-ата минута при една от редките си контраатаки гостите от Ловеч получиха право да изпълнят дузпа, която бе отсъдена за нарушение срещу Стефан Неделчев. Зад топката застана Илиян Капитанов, който стреля силно в долния ляв ъгъл на вратата на Димитър Евтомов, но стражът на армейците показа завиден рефлекс и изби в корнер. До почивката ЦСКА пропусна още няколко изгодни положения за удвояване на резултата чрез Тиаго Родригес, Бисмарк Чарлс и Греъм Кери и двата състава се оттеглиха към съблекалните с гол аванс за домакините.

През втората част старши треньорът Любослав Пенев направи много промени в състава, като даде възможност на всички налични футболисти да вземат участие в двубоя.

ЦСКА и срещу Карабах в Австрия

Нова контрола

ЦСКА продължи да атакува и да доминира на терена и в 80-ата минута Мартин Смоленски направи хубаво подаване от дълбочина към Радослав Живков, който останал сам срещу вратаря реализира втори гол. Така ЦСКА се поздрави с напълно заслужена победа с 2:0.

Отборът ще продължи да се подготвя на клубната база в Панчарево до 25 юни, когато ще отпътува за Австрия, където ще изиграе 4 контролни срещи по време на втория етап от предсезонната подготовка.