ЦСКА достигна до пети обрат от началото на кампанията. Преди победата над Славия (от 0:1 до 3:2), те се завърнаха в резултата и стигнаха до успеха срещу ФК ЦСКА 1948 (от 1:2 до 4:2), Ботев (Враца) (от 0:1 до 4:2), Левски (от 0:1 до 2:1) и Арда (от 0:1 до 2:1).

Във всеки от двубоите, в които червените постигат обрат, в крайна сметка печелят трите точки, отбелязва "Тема спорт".

В "Овча Купел" армейците сложиха край на черните серии от 5 шампионатни гостувания и общо 9 двубоя извън стадион "Българска армия" без успех. Последната победа на тима при визита датираше от преди 4 месеца и половина, на 3 октомври с 2:1 бе надигран Царско село.

В нито един от първите си 20 мача в първенството червените не успяха да отбележат в дебютните 15 минути на двубоя! Подобен голям проблем те изпитваха и през миналия сезон.

Като цяло тимът е ниско резултатен през първата част, като след почивката е реализирал над два пъти повече попадения - 23 срещу 11.

ЦСКА победи Славия с 3:2 в мач от efbet Лига

Зрелище в "Овча купел"! Пет гола, два червени картона, обрат и 3:2 за ЦСКА срещу Славия

Всички пет гола паднаха през втората част

Червените продължават да изпитват сериозни затруднения в защита. Те получават по над гол средно на мач, като в 20 срещи са допуснали 21 попадения - 17 в 16 мача е инкасирал Бусато, а 4 в 4 двубоя - Евтимов.

Реализатор №1 в Първа лига Жорди Кайседо продължава да не е записвал голова суша по-дълга от два двубоя в шампионата през този сезон. След като не се разписа срещу Лудогорец (1:0) и Локо Сф (1:1), той разпечата вратата на Славия с 13-ото си попадение през кампанията.

Кайседо получи повиквателна от Еквадор

За края на март

Амос Юга вкара третото си попадение в настоящето първенство и така постави личен голов рекорд в рамките на един сезон. Досега на три пъти той бе достигал до два точни изстрела във френската Лига 2 с екипите на Льо Авър и Газелек Аячо.

Кери стана основен асистент за головете на ЦСКА, Юга постави личен рекорд

С трите си асистенции срещу Славия Греъм Кери оглави класацията по този показател в ЦСКА-София. Той вече има на сметката си 7 голови паса, изпреварвайки Йомов, който е с 5.

Яник Вилдсхут изигра 18-ия си шампионатен мач с червената фланелка. Въпреки че е бил на терена 1151 минути или над 19 часа, той все още не се е разписал. Иначе нидерландският флангови футболист откри сметката си в ЦСКА на 9 декември при загубата с 2:3 от Рома от последния кръг на груповата фаза на Лигата на конференциите. Това остава и единственият гол на Вилдсхут за червените досега.