ЦСКА победи с 2:1 Петролул (Румъния) в контрола, състояла се в Анталия. В герой за "червените" се превърна Йордан Юруков, който отбеляза двете попадения. Стойко Сакалиев пък пропусна дузпа. Двама сенегалци - Кан и Тидиан, пристигнаха на проби в тима на Пламен Марков и през второто полувреме се появиха на терена.

Това бе петият двубой на ЦСКА на турска земя. Преди това те участваха в турнира "Аркадия къп", където преодоляха груповата фаза и на финала се наложиха с 3:0 над корейския ФК Сеул.

ХРОНОЛОГИЯ НА МАЧА С ПЕТРОЛУЛ:

В 5-ата минута вратарят на румънците изби силен удар на Кабус, а малко след това Сакалиев стреля над вратата.

В 19-ата минута Йордан Юруков откри резултата в полза на ЦСКА, след като изпълни пряк свободен удар. Минута по-късно той центрира към Сакалиев, но ударът на нападателя бе неточен.

В 25-ата минута Юруков направи 2:0 с далечен шут от границата на наказателното поле.

Малко след това голмайсторът за ЦСКА бе съборен в наказателното поле. Румънският вратар Панаите обаче спаси дузпата, изпълнена от Сакалиев.

След редица пропуски за ЦСКА румънците върнаха едно попадение. В 35-ата минута Гита центрира, топката рикошира в крака на Кирил Котев и Пиргов не успява да я отрази.

До края на полувремето играчите на Петролул организираха опасни атаки, но не стигнаха до изравнителен гол.

В началото на втората част Евгени Йорданов замени Стойко Сакалиев. В 49-ата минута Секима стреля опасно, но топката се отби от гредата.

Малко по-късно Тиаго Силва центрира, но румънецът Пицурка от един метър не успя да прати топката във вратата на сънародниците си.

В 65-ата минута Йордан Юруков бе съборен в наказателното поле, но този път съдията не отсъди дузпа.

В самия край "червените" имаха две възможности за трети гол, но резултатът остана непроменен.

Съставът на ЦСКА: Пиргов, Бранеков, Котев, Ив. Иванов, Тиаго Силва, Кабус (Абаши), Чипев (Кан), Александров, Юруков, Сакалиев (Йорданов), Пицурка (Тидиан)

Съставът на Петролул: Панаите, Мофитовичи, Костаче, Гита, Бозга, Будеску, Думитру, Сербан, Маримеску, Муту, Сакима.