Най-успелият български клуб - ЦСКА, който днес празнува своята 63-та годишнина, вече ще разполага и с мощен фенклуб отвъд океана. Наши сънародници, живеещи в „най-българския" американски град Чикаго съобщиха пред Topsport.bg, че вече са започнали инициатива за организирането на клуба.

„Нашето желание е да изградим мощен и организиран фен клуб на ЦСКА в САЩ .Поставили сме обяви в двете български църкви в Чикаго,в няколко български ресторанти,кафенета и магазини.Пуснахме обяви и в един от българските вестници тук. Идеята ни е да основем клуба до месец, а лятото да направим официално откриване като поканим гости от Централния фен клуб и бивши футболисти на любимия ни отбор, които живеят тук", написани ни Галин Кунев, един от организаторите на „червения" фенклуб в Чикаго.

„Участвувал в изграждането на клуба в Казанлък, както и организацията на първия събор на феновете край Казанлък-2000 г. Мисля, че имам необходимия опит а и огромно желание с да осъществя тази идея. Ще имаме име, устав, членски карти, артикули и др. Едно от първите ни мероприятия ще бъде да посетим срещата на Манчестър Юнайтед с Чикаго Файар юли месец", разкриха пред Topsport.bg феновете на ЦСКА в САЩ.

За българите, живеещи отвъд океана и желаещи да членуват или да получат друга информация за клуба на ЦСКА, могат да го направят на следните координати: Галин Кунев, тел.773-600-6216, и-меил galin_kunev@abv.bg;  Жоро Стойков,тел.630-706-0696,и-меил veskotheman@yahoo.com.