През настоящия уикенд футболистите от Академия ЦСКА изиграха три мача в елитните юношески групи. ЦСКА U19 прие Пирин (Благоевград), а тимовете ни до 15 и 17 години гостуваха на Лудогорец.

В събота ЦСКА U19 завърши наравно 2:2 с връстниците си от Пирин (Благоевград) в последна среща от сезон 2020/2021 г. в елитната юношеска група до 19 години, играна на базата в Панчарево.

През първото полувреме момчетата на Добромир Митов бяха по-добрият отбор на терена и неслучайно се оттеглиха на почивка с два гола аванс дело на Данаил Стойчев, който се възползва максимално добре от асистенции на Димитър Горанов.

През втората част обаче настъпи отпускане в редиците на червените и гостите успяха да отбележат две попадения. Така закономерно срещата приключи наравно 2:2. Със спечелената точка ЦСКА U19 събра актив от 59 т. и финишира на шесто място в крайното класиране. Предстои кратка почивка, след което в средата на юли отборът ще поднови тренировки.

Жорди Кайседо се готви за сблъсък с Лионел Меси

Аржентина трябва да победи Боливия

Тимът до 15 години завърши наравно 0:0 като гост на Лудогорец в Разград. В първия двубой между двата тима момчетата на Стоян Ангелов спечелиха с 1:0 и по този начин остават лидери във временното класиране с три точки аванс пред разградчани два кръга преди края. Следващият мач на ЦСКА U15 е на 1 юли (четвъртък), когато отборът приема състава на Черно море (Варна).

Във втория мач в неделя ЦСКА U17 отстъпи с минималното 0:1 като гост на Лудогорец. Следващият мач на тима ни до 17 години е на 1 юли, когато са домакини на Локомотив (Пловдив).