ЦСКА победи Левски с 2:1 за пръв път от над 32 години. За последно "армейците" печелят Вечното дерби с такъв резултат на 1 април 1989-а година. Тогава Лъчо Танев вкарва набързо два гола след почивката - в 47-ата и 49-ата минута. До края Емил Велев намалява от дузпа.

"Червените" остават единственият отбор в efbet Лига, който не е допуснал поражение от началото на кампанията. Освен това само тимът на Стойчо Младенов е успял да се разпише във всеки от двубоите си. За последно "армейците" загубиха и не успяха да отбележат в края на миналия сезон - при 0:1 като гост на ФК ЦСКА 1948 на 22 май тази година. Тогава треньор беше Любослав Пенев.

ЦСКА е в серия от 4 поредни успеха на Националния стадион "Васил Левски". "Армейците" победиха ФК ЦСКА 1948 с 4:2, Осиек с 4:2, Виктория (Пилзен) с 3:0 и Левски с 2:1. В четвъртък приемат там норвежкия Бодьо/Глимт в двубой от групите на турнира Лига на конференциите.