Притесненията и прогнозите на голяма част от "червените" фенове се сбъднаха. ЦСКА подцени редица жълти сигнали на светофара и пропадна в капана на посредствеността. "Армейците" не играят добър футбол и това е видимо от космоса. Загубата от Берое в Стара Загора (1:2) само затвърди лошото впечатление, което футболистите на ЦСКА оставят в последно време. Въобще не е шокираща.

Яловото нападение на 31-кратните шампиони отбеляза едва 17 гола в 11 мача. След напускането на Кирил Десподов, Фернандо Каранга и Мауридеш така и не може да бъде намерен лидер на тима в предни позиции. Евандро поноси съотборниците си на гърба си първите 2 месеца на новия сезон... но едва ли някой е очаквал ЦСКА да се измъква цяла година с посредствени игри и 1:0 - след гол на бразилеца. За сравнение Левски вече вкара 25 шампионатни попадения, а Локомотив (Пловдив) - 24.

Халфова линия в голяма част от срещите липсва. Головите положения пред противниковата врата са кът, разчита се на изритани топки и безкрайни центрирания. Статистиката за отправените точни удари е красноречива... когато изобщо има такива. И децата знаят, че ЦСКА проспива първите полувремена, а след почивката миг на индивидуална класа решава изхода на мача. Стил на игра липсва.

Ще има ли титла №32 за ЦСКА? Отговорът може да стане ясен още след месец

"Армейците" ги грози опасност от ранно отказване от битката за титлата

Преди две седмици обърнахме внимание на деликатната поредица от сблъсъци, в която столичният гранд навлиза. В средата на "страстния" месец сякаш можем да заключим, че титлата отново ще е мираж.

Левски и Лудогорец излизат в мач за първото място, след който някой измежду тях ще загуби точки. Но към момента е по-вероятно Локомотив да победи "армейците" в Пловдив и Берое да стане четвърти, отколкото да видим сценарий, включващ ЦСКА в челната тройка. Този път в клуба ще трябва да погледнат по-сериозно към турнира за Купата на България, където последните два сезона изхвърлят Лудогорец и след това подценяват полуфиналите. Оставяйки ги на заден план - за сметка на Първа лига, а накрая... "от двата стола на земята".

Футболът е най-великата игра. Ставали сме свидетели и на по-големи обрати в редица по-престижни първенства. Но с оглед продукцията на "червените" и липсата на желание в част от футболистите, знаменит обрат за титлата е немислим.