90+4′
Турнир: УЕФА Лига на конференциите Стадион: Национален стадион "Васил Левски", гр. София Зрители:
90+4′

Край на мача.

ЦСКА победи Базел с 1:0

Мирно пред евробоеца! Футболната гордост на България ЦСКА отново повали Базел - 1:0!

Вижте подробности

90′

Четири минути добавено време.

87′

Спорна ситуация! Играч на Базел игра с ръка в наказателното поле на швейцарците. Съдията Дуйе Струкан обаче не отсъди наказателен удар заради нарушение в нападение.

85′

Серхио Лопес получава жълт картон.

83′

Тибо Вион отстъпва мястото си на Жеферсон.

82′

Тибо Вион получава жълт картон.

81′

Анди Диуф получава жълт картон.

80′

Адам Салай заменя Ваутер Бургер.

74′

Иван Турицов е предупреден официално от съдията.

70′

ГОЛ! Серхио Лопес заби топката в собствената си врата! Иван Турицов и Маурисио Гарсес комбинираха и бразилецът потърси Дауда Бамба в наказателното поле, но Лопес прати кълбото във вратата на Марвин Хитц.

68′

Лазар Туфегджич влиза на мястото на Георги Йомов.

61′

"Червените" отново изпълниха корнер, но надеждите им да отбележат потънаха след добро изчистване от страна на защитата.

59′

Браян Морено е заменен от Дауда Бамба.

49′

Брайън Морено направи всичко възможно да достигне до подаване от другия край на терена, но то беше твърде дълго и излезе извън игра.

46′

Начало на втората част.

45′

Край на първото полувреме.

44′

Още една смразяваща контраатака за гостите. В един момент беше ситуация трима на двама, но Густаво Бусато запази хладнокръвие и спаси "армейците".

43′

Иван Турицов осуети опасна контра на играчите на Базел.

42′

Матей! Сърцатият бранител се извиси над всички след центриране от ъглов удар, но прати топката на сантиметри от дясната греда. Късмет за гостите.

41′

Понамаля темпото на игра. Очевидно двата отбора ще пазят сили за втората част.

Снимка 584639

Източник: startphoto.bg

36′

Джонатан Линдсет центрира към далечната греда. Там Маурисио Гарсес надскочи Серхио Лопес и успя да стреля с глава по посока вратата, но топката не попадна в целта.

32′

Йомов! Футболистът се оказа на обещаваща позиция в пеналтерията и опита да шутира, но противниковата защита успя да блокира изстрела.

Снимка 584630

30′

Зеки Амдуни получава жълт картон.

24′

Тибо Вион центрира от пряк свободен удар към наказателното поле, където бе Маурисио Гарсес, който отправи неточен изстрел с глава.

23′

Касим Нуху получава жълт картон.

18′

Брайън Морено бе изведен след дълго подаване, но Марвин Хитц предвиди ситуацията, излезе и неутрализира опасността.

Снимка 584632

13′

Георги Йомов получи топката около границата на наказателното поле и стреля. Кълбото бе насочено по посока на долния десен ъгъл, но Марвин Хитц беше подготвен и не позволи промяна в резултата.

7′

Опасно центриране от страна на Иван Турицов. Топката обаче бе изчистена в ъглов удар.

5′

Брайън Морено! Футболистът намери пространство в наказателното поле и шутира, но ударът беше блокиран от противников защитник.

Снимка 584633

3′

Дан Ндойе отправи центриране в наказателното поле. "Червената" защита изчисти топката в безопасност.

1′

30. Дауда Бамба

Тимът на ЦСКА приема швейцарския Базел в първия мач от плейофа на Лигата на конференциите. "Червените" стигнаха трудно до тази фаза на надпреварата, но вече са само на една стъпка от ново влизане в груповата фаза. Българите отстраниха същия съперник само преди две години, и то като гост. През октомври 2020 година в плейофа за влизане в групите на Лига Европа ЦСКА спечели с 3:1. Тогава заради пандемията двубоите бяха в един мач.

В първия си двубой от турнира играчите на Саша Илич отстраниха Македония (Гьорче Петров) след 0:0 в Северна Македония и 4:0 в София. Последва загуба 0:1 от ирландския Сейнт Партикс в България, но на реванша "червените" се окопитиха и победиха с 2:0.

Привърженици на ЦСКА нахвърляха жълти стотинки върху звездата на Алеята на славата на Младенов

Монети бяха поставени и при други клубни легенди, които избраха да започнат работа във ФК ЦСКА 1948

Базел от своя страна стартира с 2:0 и 1:1 срещу североирландския Крусейдърс във втория кръг. В третия пък швейцарците отстраниха датския Брьондби с дузпи. В първия мач скандинавците бяха победи с 1:0, но на реванша днешният съперник на ЦСКА навакса изоставането с 2:1. При дузпите Базел бе по-точен и с 3:1 продължи напред.

Брадли де Нойер ще пропусне мача, тъй като получи червен картон на реванша със Сейнт Патрикс. Бисмарк Чарлс пък продължава да бъде контузен. Други сериозни кадрови проблеми пред треньорския щаб няма.

Джони Велинов: ЦСКА обича Европа и Европа обича ЦСКА

Създадени сме за големите мачове и те винаги са били най-хубавите за нас

Базел не се намира в добра форма на родна сцена и след четири мача в местния шампионат все още няма победа и заема осмо място с едва три точки. До момента цели 12 са новите попълнения в отбора, като последното е младият нападател от втория отбор на Борусия (Дортмунд) - Брадли Финк.

Мачът днес на стадион "Васил Левски" е с начален час 20:00 часа и ще бъде ръководен от главен съдия от Хърватия - Дуйе Струкан.