ЦСКА стигна до престижна победа над чешкия шампион Виктория (Пилзен), след като "червените" осъществиха обрат от 0:1 до 2:1 в четвъртата си контрола в Испания, където отборът е на подготовка.

"Червените" записаха втори пореден успех в проверките, като преди това сториха същото и срещу китайския Шанхай Шенхуа, побеждавайки с 2:0.

Днес футболистите на Нестор ел Маестро показаха две лица, като през първото полувреме продукцията на втория във временното класиране на Първа лига бе доста слаба.

ГЛЕДАЙТЕ ТУК: ЦСКА - Виктория (Пилзен) 2:1, пълен обрат за "червените"!

"Червените" ще изиграят четвъртата си проверка в Испания

От друга страна Виктория бе отборът, който контролираше повече топката, разиграваше на скорост и с разнообразие в половината на съперника. За състава от Пилзен сред титулярите започна бившият футболист на Левски Роман Прохазка, който на два пъти опита удари от дистанция, но без успех.

В 22-ата минута дойде първото по-опасно положение, при което Данте Стипица опази вратата си след много силен удар на играч на чехите по диагонал отляво на наказателното поле.

Последваха още няколко опасни атаки по фланговете, при една от които играч на Виктория бе повален в наказателното поле и съдията отсъди дузпа.

Зад топката застана Богел, който нямаше проблема да вкара за 1:0!

Минути след това Виктория можеше да удвои преднината си, но удар от движение от точката на дузпата на Коварик профуча на сантиметри над горната греда.

ЦСКА някак нелогично стигна до изравняване, също от дузпа!

Евандро бе съборен в наказателното поле, а от Едвин Джеси не сгреши с изпълнението и възстанови паритета 1:1, при който дойде и почивката.

Мауридеш се завръща в игра за ЦСКА

Контролата с Виктория (Пилзен) започва в 17:00 часа

Началото на втората част започна с опасен удар от фаул за чехите, но топката премина до страничната греда. ЦСКА пък отговори с опит за удар на Мауридеш, който се завърна в игра след проваления в последния момент трансфер в Рапид (Виена).

След средата на второто полувреме играчите на Ел Маестро поеха инициативата и нанесе своя удар десетина минути преди края на мача.

Груба грешка при изнасянето на топката от страна на чехите позволи на Енрике Рафаел да поеме топката отляво в наказателното поле, за да може бразилецът да донесе успеха на ЦСКА с майсторско изпълнение в далечния ъгъл - 2:1!

Двубоят пропусна звездата Кирил Десподов, който вероятно ще бъде продаден в следващите часове, имайки предвид големия интерес към него.

Томас Нойберт: Работим много здраво, за да бъдат футболистите на ЦСКА в топ форма

"20 мача - 35:8 голова разлика, само трима контузени за 6 месеца", изкефи се германският кондиционен специалист