ЦСКА започна по най-добрия начин зимните контроли през този сезон. "Червените" се наложиха с 2:0 над Вихрен в Сандански, но успехът им определено не беше толкова лесен. Сред голмайсторите имената си записаха Жан Бланко и Роланд Алберг.

Старши треньорът - Стамен Белчев не можеше да разчита на Жеферсон, който е в Бразилия. Раул Лое също не взе участие, тъй като е с травма в коляното. Под въпрос бе и Укра, който към този момент само тренира с ЦСКА и в крайна сметка не се появи на терена. Николай Бодуров също не попадна в групата за мача. "Наказаният" Фернандо Каранга пък изгледа първото полувреме от резервната скамейка, а към 70-ата минута бе пуснат в игра.

Вихрен (Сандански) - ЦСКА (Развой на срещата по минути)

Тимът на Стамен Белчев с първа зимна контрола

През първата част тимът на Стамен Белчев бе доста пестелив и не успя да създаде много опасни атаки пред вратата на домакините, които пък бяха доста по-активни.

Още в самото начало футболист на Вихрен опита да застраши вратата на ЦСКА след свободен удар, но стражът на "червените" улови без проблем. Малко след това, "червените" отвърнаха с опасна атака, но завършващият удар изпрати топката високо над вратата.

Кирил Десподов също не успя да се изяви по най-добрия начин, след като разочарова с изпълнението на поредния фаул в срещата. След удара му, коженото кълбо попадна право в ръцете на вратаря на домакините от Сандански.

В края на мача, Вихрен достигна до "златна" възможност. Един от играчите получи шанс да надхитри гостите от София по феноменален начин. Той стреля почти от средата на терена към празната половина на ЦСКА, а единствено гредата спаси "червените", тъй като ударът премина над техния страж и топката можеше спокойно да влети в мрежата.

Вихрен посреща ЦСКА със скара и бира

Контролата между двата тима е днес от 13 часа

През втората част играта на ЦСКА значително се подобри и отборът на Стамен Белчев стартира с неспирни атаки още от началния съдийски сигнал. Резултатите не закъсняха и в 55-ата минута Жан Бланко откри резултата за "червените". Шест минути по-късно, Роланд Алберг бързо удвои преднината на своя тим, след като преодоля защитата на Вихрен и чукна топката в мрежата.