Отборът на ЦСКА постигна втора поредна победа под ръководството на новия си старши-треньор Нестор ел Маестро. "Червените" се наложиха с 3:0 над елитния японски тим В-Варен (Нагасаки). Проверката бе проведена в австрийското градче Йенбах пред задоволителен брой "червени" фенове.

Снимка 364297

Източник: cska.bg

Точни за успеха на българския вицешампион бяха Тиаго Родригес и Кристиан Малинов, разписали се още до почивката. Класиката пък бе фиксирана от резервата Едвин Джеси в 88-ата минута

ЦСКА - В-Варен Нагасаки 3:0 (Развой на срещата по минути)

Хубава победа за момчетата на Ел Маестро

Официален дебют за "армейците" пък направиха новите попълнения Жанио Бикел, Жоржиньо и Борис Секулич, като и тримата се понравиха със своите изяви на терена.

ЦСКА наложи волята си над 15-ия в японската Джей Лига още в 21-ата минута, когато резултатът бе открит от Тиаго Родригес. Португалецът се възползва от грешка на централния защитник Тагами, който върна прекалено слабо за своя вратар, а пасът му бе пресечен от звездата на "червените" и миг по-късно превърнат в гол.

Малко преди паузата, преднината бе удвоена от Кристиян Малинов. Опорният халф получи хубаво подаване от Никола Колев. Последва елегантен финт от страна на бившия младежки национал, а след това и безпощаден изстрел в мрежата на Такаюки Масуда.

Снимка 364295

Още в следващата атака пък авторът на асистенцията - Колев, разтресе сглобката с мощна бомба от около 19 метра.

Росен Петров - Животното атакува вербално Христо Стоичков заради Антон Недялков

Животното: Ицко заплаши Ганчев, договори се с Киро Домуса за Антон Недялков

"Той взе 400 000 долара комисионна"

Качеството на игра видимо спадна след почивката, когато и двамата тренори извършиха редица смени. Въпреки това, по-близо до головете отново бе ЦСКА. В 77-ата минута Александър Георгиев обаче не сполучи от удобна позиция, а малко по-късно изстрел от фаул на Джеси, премина на сантиметри от заветната цел.

Броени минути преди последния съдийски сигнал, добрата игра на ЦСКА се увенча и с трети гол. Класиката в тази проверка бе фиксирана от активния след паузата Едвин Джеси, който завърши подобаващо една отлична контраатака на столичния гранд.

Снимка 364298

В последните мигове В-Варен (Нагасаки) можеше да стигне и до почетното попадение. Шуня Онеда получи топката отдясно и тръгна навътре към границата на наказателното поле. Той намери коридор за стрелба между Лясков и Дюлгеров, ала изстрелът му към долния ляв ъгъл не затрудни Китанов.

Стойко Сакалиев: Защо ЦСКА да не влезе в групите на Лига Европа?

"Задължително трябва да се привлече нов нападател"

Следващата проверка на ЦСКА е на 27 юни (сряда), когато съпротива на "армейците" ще оказва далеч по-качественият тим на руския УФА. Контролата е с начален час 18:00 и ще се играе в град Кирхдорф.