ЦСКА постигна поредна победа в зимните си контроли. Вече на родна земя, селекцията на Бруно Акрапович нямаше никакви проблеми и разгроми втородивизионния Струмска слава с 4:0. Проверката се игра на клубната база в Панчарево и всичко в сблъсъка беше решено още до почивката, когато две попаденията бяха отбелязани от Санкаре и Валентин Антов. След паузата успяха да се разпишат и появилите се като резерви Енрике и Ахмедов.

ЦСКА без Смоленски до 7 февруари, ще бъде с националите в Турция

Там ще има три контроли

Грандът можеше да се поздрави и с още по-изразителен успех, ала с пропуски блеснаха Соу, Синклер и др. Двадесетина минути с "червения" екип поигра и каращият проби ганаец Иса Худа.

Снимка 515526

Бруно Акрапович заложи на оптимален титулярен състав, от който единствено липсваше Амос Юга, наказан за първия пролетен мач на столичани от efbet Лига.

В петък "армейците" гостуват на Пирин (Благоевград) в нов контролен мач.

Мартин Смоленски: За мен ЦСКА е начин на живот, след 10 години ще бъда най-добрият!

"Израснал съм на "Армията"

ЦСКА очаквано взе тотален контрол над срещата. Още в третата минута "армейците" можеха да открият резултата, но стражът на радомирци предвиди извеждащия пас към Али Соу и съумя да изпревари гамбиеца.

Снимка 515527

Натискът на ЦСКА даде ефект в 13-ата минута, когато резултатът беше открит от Санкаре. Всичко започна след грешка в изграждането на радомирската атака. Брадли Мазику съумя да пробие по фланга, след което центрира перфектно за включилия се Юнус Санкаре, който отблизо с глава не остави шанс на Драгомир Петков.

Снимка 515521

Неочаквано напрежение беляза 18-ата минута на спаринга, когато капитанът на домакините Петър Занев се сдърпа с централния нападател на Струмска слава - Борислав Николов. Това доведе и до остра размяна на реплики между двата щаба, като реферът Йото Гарабедов пробва да тушира проблематичната ситуация с два жълти картон.

"Армейците" удвоиха своята преднина в 20-ата минута. Тибо Вион центрира от корнер, Валентин Антов остана непокрит на първа греда и елегантно с глава прониза вратата на Струмска слава.

Бай Добри на 76 години!

Празнува днес

ЦСКА можеше да завърши първата част с класика. В 45-ата топката много бързо бе пратена от единия на другия фланг, където най-добрият на терена Брадли Мазику отправи прострелно подаване в полето на Петков. Стражът на гостите действа решително и изби преди някой измежду Соу и Санкаре да засече.

Снимка 515534

Столичният гранд можеше да повтори упражнението от първото полувреме и да стигне до ранен гол. Извеждащ пас на Санкаре единствено бе леко стопиран от бранител на Струмска слава, само за да може топката да падне на волето на Георги Йомов. Изстрелът му от въздуха премина на сантиметри от далечната греда.

Бранител на Струмска слава блокира опасен удар на Тиаго Родригес, който стреля в наказателното поле на гостите и топката отиде в ъглов удар.

Бруно Акрапович: ЦСКА ще е с 20% по-силен

"Вече се познаваме добре, играчите приеха новата система позитивно"

Малко, след като се появи в игра Рафаел Енрике също записа името си сред голмайсторите. Ахмедов и Синклер комбинираха умело, което позволи на англичанина да центрира в полето на гостите. Връхлитащият около далечната греда бразилец се измъкна от своя персонален пазач и без допълнителна подготовка матира Симеонов за 3:0.

Снимка 515523

Тимът от Радомир можеше да инкасира и четвърто попадение, няколко минути по-късно. Симеонов обаче отрази с една ръка далечен шут на Джером Синклер.

ЦСКА - Струмска слава 4:0 (Развой на срещата по минути)

Проверката се игра на базата в Панчарево

Адалберто Пеняранда даде заявка за силна футболна пролет след появата му в игра. Активният венецуелец беше в основата и на четвъртия "червен" гол. Тогава, близо до аутлинията, той се пребори с бранител на тима от Радомир и пусна перфектен пас за Ахмедов, който отбеляза от няма и метър пред голлинията.

Снимка 515531

На 29 януари ЦСКА ще има нов контролен мач, този път гостуване на Пирин (Благоевград).