ЦСКА постигна първия си успех за календарната 2019 година. "Армейците" спечелиха за сефте по време на лагера си в Испания, след като победиха с минималното 1:0 Шанхай Шенхуа. Контролата с китайския клуб беше сравнително равностойна, като единственото попадение падна 10 минути преди края. Тогава в герой за "червените" се превърна африканският стрелец Али Соу.

Така столичният гранд продължава с успешната си серия срещу именити съперници от азиатската страна. Припомняме, че преди година с гръмкото 8:0 пък бе надигран Дзянсу Сунин, воден тогава от Фабио Капело. Шанхай Шенхуа днес също имаше именит треньор на своята скамейка в лицето на испанеца Кике Санчес Флорес.

Следващата контрола на ЦСКА е насрочена за 28 януари, когато съперник на софиянци е чешкият Виктория (Пилзен). В този тим играе бившият капитан на Левски - Роман Прохазка.

ЦСКА - Шанхай Шенхуа 1:0 (Развой на срещата по минути)

"Червените" с първи успех за 2019 година

Срещата започна равностойно, като двата тима залагаха на офанзивен футбол. Първата интересна ситуация беше създадена от китайците, които шутираха от дистанция, но без да притеснят сериозно Черниаускас.

Добър шанс пред "армейците" се откри в 8-ата минута. Вратарят на Шанхай - Ли Сухай остана под топката след центриране от корнер. От грешката му опита да се възползва Стивън Перейра, но хибридът му на изстрел с гръб и глава излезе в аут.

Селекцията на Нестор ел Маестро беше близо до откриващото попадение в 13-ата минута. Центриране от фаул внесе смут в отбраната на азиатците, като само решителната намеса на Ли Пенг, хвърлил се на шпагат в краката на Перейра, спаси китайците от гол във вратата им

В 34-ата футболистите на ЦСКА предявиха плахи претенции за дузпа, след като Соу падна в полето на Шанхай. Главният рефер обаче остана безмълвен и даде сигнал играта да продължи.

До почивката пред двамата вратари имаше леки изпитания, като нито Жанио Бикел, нито Морено, ги притесниха с мощните си бомби от по над 25 метра.

Подновяването на контролата може и да донесе активизация в атаката на ЦСКА, но първото чисто положение беше за символичните гости. Капитанът Морено беше оставен непокрит след центриране от корнер. Колумбиецът насочи с глава към далечния ъгъл, ала опитът му се увенча с неуспех.

Отговорът на столичани не закъсня и изгодна възможност се откри пред халфа Рубен Пинто. Атака през центъра завърши с извеждащ пас за португалеца, който обаче не успя да намери мрежата с техничното си чукване на топката.

Устремът на ЦСКА все пак даде резултат и голът в тяхна полза падна 10 минути преди края. След поредна атака през центъра, Евандро намери пролука в китайската отбрана и комбинира с Али Соу. Африканецът запази хладнокръвие и елегантно преодоля вратаря на съперника за 1:0.

До края китайците от Шанхай опитаха да се доберат поне до равенството. Възпитаниците на Кике Санчес Флорес обаче нямаха опасна атака, което беляза и поражението им в днешната контрола.

Следващата контрола на ЦСКА е насрочена за 28 януари, когато съперник на "армейците" е чешкият Виктория (Пилзен). В този тим играе бившият капитан на Левски - Роман Прохазка.