ЦСКА победи Поморие с минималното 1:0 в контролна среща, играна в Стралджа. Единственият гол в мача бе дело на Али Соу, който се разписа с глава в 67-ата минута. В титулярния състав на "армейците" се завърна вторият капитан Рубен Пинто. Шотландският нападател Тони Уот се отличи с няколко пропуска в срещата. Поморие също имаше своите шансове, но Густаво Бусато на няколко пъти се намеси подобаващо.

В 7-ата минута Тони Уот пропусна да открие резултата, след като стреля встрани от вратата. Греъм Кери изпълни отлично пряк свободен удар в 25-ата минута, но вратарят на Поморие спаси. Уот имаше възможност да се разпише с глава след центриране на Занев, но стражът на противника ни отново запази мрежата си суха.

В 60-ата минута Соу и Бикел замениха съответно Евандро и Жеферсон. Единственото попадение отбеляза Али Соу с глава в 67-та минута, след като Брадли Мазику центрира отляво. Последва нова възможност за Уот, но топката беше избита от голлинията. В последните 20 минути в игра се появиха Тиаго, Кристиян Атанасов, Йоан Бауренски, Раул Албентоса и Христо Панчев съответно на местата на Пинто, Соломон-Отабор, Уот, Томаш и Кери. Цял мач изигра юношата Асен Дончев.

След паузата за националните отбори ЦСКА гостува на Ботев в Пловдив в събота (14 септември) от 17:30 часа.