ЦСКА победи Пирин с 2:0 в първата си контрола преди новия шампионат. Срещата, играна почти находом продължи само едно полувреме. Рафаел Енрике и Али Соу вкараха попаденията малко преди почивката. Между двете полувремена се изля тропически дъжд и за минути терена на стадион "Българска армия" се превърна в басейн. Така интересната контрола беше прекратена след 45 минути игра.

ЦСКА - Пирин, на живо

ЦСКА - Пирин 2:0, дъждът може да прекрати срещата

Новите попълнения на "армейците" дебютират срещу амбициозната селекция на Фийни

Стамен Белчев пусна всички нови без Кейта и заложи само на двама българи в стартовия си състав - Антов и Турицов. "Армейците" взеха инициативата от първите минути и нито за момент не я изпуснаха. Те не бързаха и залагаха на дълги разигравания, като най-активни бяха Амос Юга и Юнес Санкаре.

"Орлетата" се бяха добре групирани отзад и епизодично минаваха центъра. Все пак първата голова възможност беше за тях. Антон Карачанаков стреля директно от фаул отляво, но Густаво Бусато изби влизащата под гредата топка.

Снимка 489580

Пред другата врата Исмет Кисьо беше най-съобразителен в опасните моменти. Стиляин Николов уцели гредата на своята врата при опит за избиване на топката. В същото врме Али Соу все не намираше правилния момент да стреля.

В края на полувремето паднаха две попадения. И двете с дейното участие на Николай Бодуров. В 38-ата минута той загуби топката в центъра от Енрике Рафаел. Футболистът на ЦСКА напредна отляво сам и стреля остро в близкия ъгъл за 1:0.

В 41-ата минута Стилиян Николов даде неадресиран пас пред собственото наказателно поле. Али Соу пръв стигна до топката и стреля. Кълбото се отклони от Николай Бодуров и прехвърли излезналия напред Исмет Кисьо.

Снимка 489578

Второ полувреме нямаше заради тропическия дъжд на почивката. Така за съжаление не можахме да видим идеите на двамата наставници, както и формата на играчите, които щяха да влезнат в игра.