ЦСКА победи с 2:0 като домакин Пирин 1922 в мач от 22-ия кръг на футболното ни първенство.

Жозе Фуртадо откри резултата още в 22-ата секунда на двубоя, след като се озова на удобна позиция  в наказателното поле на гостите.

Второто попадение за ЦСКА падна в 32-ата минута, когато Сергей Якирович получи добро центриране от Христо Янев.

Десет минути преди края на срещата Станислав Манолев получи втори жълт картон и бе изгонен от игра.

В 84-ата минута Йордан Тодоров пропусна да направи победата на шампионите класическа, след като не успя да преодолее вратарят на Пирин от точката за изпълнение на дузпа. Наказателният удар бе даден за нарушение в наказателното поле срещу Фуртадо.

След този мач Жозе Фуртадо покачи актива си на 13 гола в класирането при голмайсторите в "А" група. Така той се изравни на върха с Мартин Камбуров, който преди Нова година напусна Локомотив (Пловдив).

Враждата между феновете на ЦСКА и ръководството на клуба продължава с пълна сила. По време на мачa с Пирин 1922 ултрасите от сектор "Г" за пръв път изрекоха обидни реплики и по адрес на Васил Божков.

Скандиранията бяха "Божков, п...ст!" и "Божков, вън!", но зрителите и останалата част от стадиона не подкрепиха пощурелите запалянковци.

Реакцията на боса, който изгледа мача от ложата, бе спокойна. Той прие с усмивка ругатните на феновете.

Иначе през целия мач обидни рефрени се сипеха към Стефан Орманджиев. "Този човек трябва да си тръгне на секундата. Няма да престанем, макар че той прави всякакви опити да ни спре. Даже е заплашвал част от нас", заявиха привърженици на ЦСКА.