ЦСКА победи Пирин (Благоевград) с 2:1 в последната си контрола преди подновяването на шампионата. Въпреки тежкия заснежен терен "армейците" демонстрираха добра игра и се поздравиха с успеха с попадения на Брадли де Нойер(36') и Дюкенс Назон(65'). Гола за "орлетата" отбеляза Владимир Медвед в 82-та минута.

Непосредствено преди първия съдийски сигнал се проведе и официалното представяне на "червените" за пролетния дял от шампионата.

Снимка 605261

Източник: startphoto.bg

ЦСКА изигра седем контроли през зимната пауза, като в тях записа 2 победи, 3 равенства и 2 загуби. "Червените" поразиха противниковите мрежи 9 пъти и допуснаха 10 попадения.

Следващият мач на "червените" вече ще е официален и ще се проведе на 12 февруари, когато момчетата на Саша Илич ще гостуват на Берое в Стара Загора. Пирин пък отново ще има визита в столицата - на 13 февруари "орлетата" ще гостуват на Славия.

ЦСКА - Пирин (Благоевград) 2:1 (Развой на срещата по минути)

Двубоят е днес от 13:30 часа

ЦСКА започна мача в система 3-5-2. Петров, Юга и Матей бяха тримата отзад, а Де Нойер и Гарсес - халф-бекове. Тибо Вион и Марселино се подвизаваха като опорни халфове, а малко пред тях бе Станислав Шопов. Жираир Шагоян и Браян Морено стартираха на върха на "армейската" атака.

Снимка 605280

Пирин влезе добре в мача и организира опасна атака отляво още в началните минути. Последва остро центриране в наказателното поле на "червените", но Кондраков се размина с топката.

В седмата минута Маурисио Гарсес направи голям пропуск. Жираир Шагоян изведе бразилеца сам срещу вратаря, но изстрелът на Гарсес профуча покрай страничната греда.

В средата на първото полувреме ЦСКА доказа, че е доста добър при статични положения. Тибо Вион центрира от корнер, Матей засече с глава, но топката мина на сантиметри от дясната греда. Малко по-късно историята се повтори. Обичайният изпълнител Тибо Вион центрира, но този път от пряк свободен удар и топката достигна до Матей. Нидерландецът обаче отново пак не намери очертанията на вратата, стреляйки над напречната греда.

Снимка 605273

ЦСКА вдигна оборотите и десет минути преди края на първото полувреме успя да открие резултата. Вион разсече отбраната на Пирин със страхотен пас към Шопов. Пловдивчанинът мигновено стреля към вратата, Ковальов изби, но в краката на Де Нойер, който направи добавка отблизо и изведе "армейците" напред.

Снимка 605284

На почивката Саша Илич смени целия си състав. В игра се появиха Евтимов, Кох, Махмутович, Турицов, Галин Минков, Радослав Живков, Хайнц, Линдсет, Туфегджич, Жеферсон и Дюкенс Назон.

Снимка 605262

Точно 20 минути след подновяването на играта ЦСКА организира светкавична контраатака. Тоби Хайнц получи топката в центъра на терена и пусна пас вляво към Назон. Хаитянският звяр напредна сам, финтира защитник на Пирин и технично копна топката над вратаря на "орлетата" за 2:0.

Снимка 605302

Преслав Йорданов можеше да намали изоставането на Пирин малко след гола на "червените". Бившият нападател на ЦСКА получи топката около точката на дузпата и стреля, но покрай гредата.

Снимка 605286

Пирин все пак върна едно попадение. В 80-та минута претенции за дузпа от страна ЦСКА бяха подминати от главния съдия. Дауда Бамба се отличи с хубав пробив отляво и центрира по земя към Хайнц, който падна на земята след съприкосновение със защитник в зелено, но реферът даде знак играта да продължи. Пирин опита да организира контраатака, която бе спряна от Иван Турицов в центъра на терена. От последвалия пряк свободен удар "орлетата" намалиха резултата. Медвед получи дълъг пас, Мено Кох закъсня и нападателят на Пирин прати топката в мрежата на Евтимов, за да оформи крайното 2:1.

ЦСКА - Пирин 2:1

1:0 - Де Нойер (36')

2:0 - Назон (65')

2:1 - Медвед (82')

Стартови състави:

ЦСКА: 1. Густаво Бусато, 6. Християн Петров, 2. Юрген Матей, 21. Амос Юга, 5. Брадли де Нойер, 15. Тибо Вион, 8. Станислав Шопов, 23. Жираир Шагоян, 26. Марселино, 10. Маурисио Гарсес, 28. Браян Морено

Пирин: 12. Ковальов, 19. Велев, 14. Кондраков, 45. Хубчев, 38. Дюлгеров, 17. Будинов, 31. Станоев, 13. Тонев, 73. Бенгюзов, 26. Тасев, 8. Семенив