ЦСКА победи Миньор (Перник) с разгромното 6:0 в контролна среща, играна на спортната база на "червените" в Панчарево.

Под проливния дъжд, който се изля по време на мача, Марселино Гарсес даде аванс за домакините в 32-рата минута, а след час игра Браян Морено удвои. В 66-ата пък Маурисио Гарсес направи резултата класически. По подобие на упорития дъжд, над столицата, попаденията в Панчарево продължиха да валят и Дюкенс Назон също записа името си сред голмайсторите. В 81-вата Венцислав Василев прати топката в собствената си врата, а четири минути по-късно Амос Юга оформи крайния резултат.

ЦСКА взима още един талант на Септември (София)

От "Армията" са на път да договорят Мартин Стойчев

"Армейците" бяха със само три резерви, тъй като останалите футболисти са или с националните си отбори, или са контузени.

Следващата среща на ЦСКА е срещу Гигант (Съединение) от 1/16-финалната фаза на Купата на България, като ако "червените" победят домакините си, на 1/8-финал ще срещнат победителя от двойката Крумовград - Септември (София).

Снимка 595779

Източник: startphoto.bg

Домакините стигнаха първи до интересно положение и това се случи в деветата минута. Тогава Тибо Вион центрира от корнер в наказателното поле и Жеферсон стреля с глава, но неточно.

Гостите от Перник отговориха в 13-ата минута, когато Калоян Йосифов отправи удар от дистанция. Димитър Евтимов обаче внимаваше и спаси безпроблемно.

Снимка 595778

В 21-вата минута Гарсес излезе на стрелкова позиция в наказателното поле, но Ивайло Иванов го притисна, а след това ударът му бе отразен от вратаря Никола Колев.

В крайна сметка "червените" поведоха в резултата в 32-рата минута, благодарение на Маурисио Гарсес. Той подаде по към Бисмарк Чарлс на първа греда. Нападателят спря топката и я върна назад към непокрития Гарсес, а той с удар по земя я прати в долния ляв ъгъл на вратата.

Снимка 595777

През втората част Миньор смени почти целия си състав, докато "армейците" извършиха две промени - на терена се появиха Джонатан Линдсет и Дюкенс Назон.

В 60-ата минута домакините удвоиха. Тибо Вион пусна отличен извеждащ пас към Браян Морено. Колумбиецът преодоля Ивайло Петров и от малък ъгъл покачи на 2:0.

Снимка 595776

Само шест минути по-късно Маурисио Гарсес направи класиката в мача. Красива комбинация с по едно докосване изведе бразилеца очи в очи с вратаря и въпреки рикошета, който се получи при удара, топката влезе във вратата.

В 73-ата минута Дюкенс Назон също се разписа. Хаитянинът излъга вратаря Ивайло Петров и също като Морено при втория гол, само търкулна топката във вратата - 4:0.