ЦСКА победи македонския Дрита в контрола, играна на „Българска армия". „Червените" се наложиха с 2:0, като проверката бе и официално представяне на тима за новия сезон.

Македонският отбор, който е от село Боговине, не затрудни особено ЦСКА. Старши треньорът на „армейците" Стойчо Младенов заложи на състав, в който личаха имената на новите играчи - Черни и Нилсон.

Повторен дебют за ЦСКА пък направи Мишел Платини, който се появи в игра в 55-ата минута, на мястото на Христо Янев. През първото полувреме обаче двата тима за малко да приспят публиката, дошла с надеждата да види ЦСКА готов за евро подвизи.

Както е известно, в четвъртък „червените" започват участието си в ЛИга Европа срещу словенския Мура.

Първото попадение падна в 50-ата минута. Негов автор стана звездата на тима Мораеш. До гола се стигна след отличен пробив и центриране на Бандаловски, намерило бразилеца, който не сгреши и отри резултата.

Само три минути по-късно Христо Янев центрира от фаул, а зашитникът Пламен Крачунов засече и удвои. До края на срещата Карачанаков и Платини изпуснаха удобни положения.

Стартов състав на ЦСКА: Черни, Попов, Бандаловски, Крачунов, Нилсон, Коста Янев, Янчев, Присо, Анисе, Христо Янев, Мораеш