ЦСКА надигра втородивизионния Кариана (Ерден) в контролна среща. Проверката в Панчарево завърши при резултат 3:1 в полза на "червените".

Точни за победителите бяха Соу и Тиаго, който се разписа на два пъти.

В мача заради различни травми участие не взеха Томи Юрич, Митко Митков и Иван Турицов. Под въпрос бе Денис Давидов. Все пак руснакът бе включен сред титулярите в последния момент.

ЦСКА ще разчита на Турицов съвсем скоро

Все още има двама играчи на ЦСКА, които са трайно контузени

Очаква се Юрич и Турицов да подновят пълноценни тренировки до края на седмицата. В момента те се готвят индивидуално във фитнеса. По-дълго ще отсъства Митков.

Днес треньорът Милош Крушчич направи промени в състава, като изпробва и няколко различни постройки на игра.

Снимка 449494

ТОПСПОРТ проследи на живо за потребителите си случилото се на терена:

ЦСКА - Кариана (Ерден) 3:1

Треньорът Милош Крушчич прави промени в състава

Първото полувреме предложи няколко по-сериозни положения и пред двете врати, като в крайна сметка бяха реализирани и две попадения - по едно за всеки от съперниците.

ЦСКА излезе в познат състав, с няколко изключения от обичайната си игрова постройка. Впечатление направи присъствието в тима на младия Асен Дончев. С добри изяви по фланга той привлече вниманието на зрителите в Панчарево.

На първо време "червените" бяха по-активни, като опитаха да организират няколко атаки, изпробвайки реакциите на бранителите пред себе си.

Снимка 449493

Фланговите акции несполучиха, като в тях "армейците" не успяваха да постигнат разделянето на защитата на Кариана, след което между бранителите да се включи атакуващ състезател на столичани, който да прати топката в мрежата.

Резултатът беше открит в 32-ата минута, когато Тодоров засече с глава центриране от корнер. Футболистът на Кариана бе оставен непокрит и със стандартно изпълнение не остави шансове на вратаря на ЦСКА. Секунди преди това Уот прати топката в мрежата при добавка към далечен изстрел на Пинто, но страничният съдия маркира засада.

Снимка 449489

Само 4 минути след като получиха гола във вратата си, "армейците" върнаха попадението. Това се случи след точен изстрел от далечна дистанция на Тиаго. Вратарят на тима от Ерден не беше добре позициониран и не реагира подобаващо.

Снимка 449487

Почивката дойде при равенство и един разменен гол в двете врати.

През второто полувреме в игра се появиха някои от останалите футболисти на ЦСКА, сред които Кери, Антов и Малинов. Те повлияха положително на случващото се на терена за тима си.

Неприятно впечатление за пореден път направи Вив Соломон-Отабор. В редица отделни игрови моменти той можеше да прати топката във вратата, но не успяваше да стреля точно.

Снимка 449491

След това пък Соу, Евандро и Кери последователно се оказваха очи в очи с вратаря на опонента, но Соломон-Отабор не успяваше да им подаде точно топката.

В 72-ата минута Тиаго вкара втория си гол в срещата и връчи успеха на своя състав. Това се случи след точен негов изстрел от границата на наказателното поле.

Крайното 3:1 оформи Соу, вкарал дузпа в заключителните мигове от мача.