ЦСКА постигна първа победа по време на на зимния си подготвителен лагер в Турция. "Армейците" се наложиха с 3:2 над Гурник Забже в приятелски сблъсък. Брайън Морено, Иван Турицов и Мено Кох бяха точни за отбора, а за полския тим с две попадения се отчете Влодарчик.

Началото за футболистите на Саша Илич бе великолепно. Още в 42-та секунда на срещата Брайън Морено получи извеждащ пас, след което надбяга отбраната на полския тим и с прецизен изстрел откри резултата.

Мено Кох: ЦСКА ще бъде готов за официалните мачове, силно искаме титлата

"Позитивно настроен съм"

"Червените" продължиха да бъдат по-активни в спаринга и отново Брайън Морено можеше да удвои аванса на лидера в първенството ни. Нападателят се измъкна от опеката на защитниците, преодоля и стража на символичните гости, но съперников играч изчисти своевременно топката непосредствено преди гол линията.

В 24-та минута ЦСКА получи правото да изпълни дузпа, тъй като Морено не спря с набезите си към вратата на Гурник Забже и принуди съперник да го повали в наказателното поле. Реферът имаше отличен поглед над ситуацията и обезателно отсъди наказателен удар в полза на българския отбор.

В 28-та минута Гурник Забже върна един гол. Грешка в защитата на "армейците" позволи на играч на символичните гости да поеме подаване, който отклони топката към Влодарчик и по този начин полякът се разписа на празна врата.

Снимка 603194

Източник: cska.bg

Полският отбор можеше да възстанови паритета, когато съставът осъществи добра атака и кълбото достигна до техен играч току пред лявата греда на вратата на Евтимов, ала чрез шпагат не успя от сантиметри да разпечата вратата на "червените".

В началото на второто полувреме наставникът Саша Илич направи множество смени. Само Димитър Евтимов и Марселино останаха на терена от игралите през първата част. В игра се появиха Мено Кох, Махмутович, Брадли де Нойер, Християн Петров, Илиан Антонов, Тибо Вион, Жеферсон, Шагоян, Радослав Живков.

Рокадите и в двата състава определено повлияха на темпото на мача, което значително спадна след подновяването на играта. В 60-та минута играч на поляците беше изгонен заради грубо нарушение, извършено срещу Тибо Вион.

Снимка 603199

Символичните гости съумяха да изравнят резултата в 80-та минута. Отборът организира атака отдясно, топката беше доставена в наказателното поле, Махмутович не успя да изчисти и подари кълбото на Влодарчук, който на празна врата реализира за втори път в мача.

ЦСКА получи златен шанс в последните секунди на двубоя. Илиан Антонов беше фаулиран след пробив по десния фланг. Тибо Вион центрира от пряк свободния удар и Мено Кох с глава донесе успеха на "армейците".

ЦСКА - Гурник Забже 3:2

Спарингът започва в 14:00 часа