ЦСКА U14 победи с 3:1 Берое като гост в Стара Загора в първи мач от 1/4 финалната фаза за Купа на БФС. Головете за "червените" отбелязаха Васил Каймаканов и Илия Димитров на два пъти.

Ето какво пише в сайта на клуба:

"Младите армейци стартираха мача, контролирайки играта и постепенно установиха превес над противниковия отбор. Момчетата създадодоха серия от сериозни положения в наказателното поле на Берое още в първите 10 минути от срещата. Този натиск доведе до корнер в 13-та минута, след чието изпълнение Васил Каймаканов бе най-съобразителен от всички и реализира първия гол в срещата. След гола, играчите на ЦСКА продължиха да атакуват и в 25-тата минута само късметът попречи на това, резултатът да бъде увеличен, когато Антон Толев изведе отлично Илия Димитров, който изпревари вратаря и отправи изстрел в гредата. До края на полувремето ЦСКА продължи да контролира играта, създавайки опасни ситуации за гол, които не се превърнаха в гол.

Второто полувреме започна по начина, по който завърши първото, и още в началните 10 минути след почивката бяха създадени нови ситуации за гол. Васил Каймаканов напредна по десния фланг, елиминирайки няколко противникови състезатели, отправи центриране в наказателното поле, където Илия Димитров изстреля топката от воле, но тя срещна главата на защитник на домакините. Малко след това, играчите на Берое организираха контраатака през фланга, след която последва единоборство в наказателното поле на ЦСКА, което бе отсъдено в полза на домакините. Дузпата бе вкарана и резултатът изравнен. Това стечение на двубоя, не сломи младите армейци, които отговориха с нов натиск по посока вратата на домакините. В средата на втората част бяха създадени още опасни положения за гол и Илия Димитров оползотвори едно от тях реализирайки, за да изведе ЦСКА отново напред в резултата. 5 минути преди края на срещата Димитров вкара втория си гол в мача, възползвайки се от отлично центриране на Божидар Петров от левия фланг.

Така бе оформен и крайният резултат 3:1 в полза на ЦСКА от първата среща между двата отбора. Мачът реванш ще се проведе на 5-ти април в София".