Отборът на ЦСКА загуби втората си контрола на турска земя, след като отстъпи на руския Волга с 1:2. Като цяло срещата бе доста равностойна, като двата тима показаха здрава битка по целия терен, но грешки в  „армейската" отбрана костваха по-добър резултат за възпитаниците на Стойчо Младенов.

Отново много силен мач за ЦСКА направи Христо Янев, като полузащитникът бе точен в 87-ата минута от дузпа, с което вече се е разписвал във всички контроли на „червените" през лятната подготовка.

Друго важно нещо от днешната среща бе появата в игра на екозтичния състезател Хавиер Мартина, който ще изкара пробен период в родния гранд.

Съдии на срещата пък бяха хора от щаба на Волга.

Контолната среща започна доста равностойно, като двата съсава си спретнаха здрава битка, от която пострадаха головите положения пред двамата вратари. С опасен удар се отчете Христо Янев, а пък Килиан Шеридън пропусна с глава.

Последва контузия на Анисе, който бе заменен от Косат Янев. Така се стигна до 44-ата минута, когато руснаците от Волга откриха резултата. Добра индивидуална акация на Максимов завърши с удар от границата на наказателното поле, Макенджиев успя да избие, но при добавката Ахметович на празната врата вкара за 0:1.

Втората част започна с по-силна игра за руснаците и в 49-ата минута резултатът можеше да бъде удвоен, ако ударът на Сергей Бендз бе намерил очертанията на правещия дебют с „червената" фланелка чешки вратар Томас Черни.

За съжаление,  късметът не покри „армейците" шестнадесет минути след това, когато Билбов засече добро центриране на негов съотборник и увеличи преднината на Волга на два гола.

До края на срещата играчите на Стойчо Младенов вдигнаха оборотите и съвсем логично стигнаха до попадение в 87-ата минута. Присо направи добър пробив, след което центрира в наказателното поле на Волга, а топката срещна ръката на играч на руснаците и съдията показа бялата точка. Христо Янев бе точен и направи резултатът 1:2.

В самия финал на днешната среща, бившият играч на Гренобъл можеше и да донесе хикса, но хубав негов удар от фаул бе париран от стражът Кержаков.

Следващата контролна среща на ЦСКА е в събота срещу румънския Виторул, който е собственост на легендата Джика Хаджи.

ЦСКА - ВОЛГА 1:2

0:1 Ахметович 44'

0:2 Бибилов 65'

1:2 Христо Янев 87'-дузпа

ЦСКА: Благой Макенджиев (46-Черни), Лукас Саша, Пламен Крачунов (46-Попов), Сивард Спрокел (60-Грънчов), Нилсон Антонио, Тодор Янчев (46-Бандаловски), Анисе Абел (24-Коста Янев, 65-П. Стоянов), Нджонго Присо, Педро Мендеш (46-Герарди, 65-Йовчев), Христо Янев, Килиън Шеридън (46-Кода, 73-Мартина)

ВОЛГА: Абайев, Харитонов, Зайцев, Григолава, Айдов, Плешан, Аджинджал, Дворниковиц, Карека, Максимов, Ахметович