ЦСКА очаквано спечели контролата срещу Рилски спортист с 3:0, играна на базата на "армейците" в Панчарево.

Домакините не срещнаха никакви трудности срещу самоковци, които предварително излязоха с идеята за спаринг-партньор на съперника.

Бразилецът Неи откри още във 2-а минута, напомняйки за ранния си гол при гостуването на Омония в Кипър, когато вкара още в 40-а секунда.

Оттук насетне обаче "червените" имаха видими трудности при отбелязването на ново попадение въпреки осезаемото си превъзходство.

Едва в 66-а минута звездата на тима Хосе Гарсес направи 2:0, отново той оформи и крайния резултат десет минути преди края.

Новото попълнение Филипо Машадо, заради когото бе организирана и проверката, игра на добро ниво в мача, макар да нямаше и особено много възможности да прояви качествата си.

Любопитен факт бе, че в контролата с капитанската лента излезе Стойко Сакалиев, за когото само допреди дни се смяташе, че се разделя с ЦСКА.