Отборът на ЦСКА отпътува за подготвителния си лагер в Турция с група от 22-а футболисти. Нито един от тях нямаше право да говори пред журналисти, като единствени треньорът Стойчо Младенов и пресаташето Иван Ченчев казаха няколко думи.

Всички нови футболисти ще могат да бъдат интервюирани на 15-и юли, когато на стадион "Българска армия" ще има официално представяне.

"Няма проблеми, всичко е нормално, отиваме на подготовка. Надявам се да бъде ползотворна. Надявам се да се върнем в добра форма и всички да са здрави, за да тръгнем добре в първенство и в евротурнирите. Ще подпишем със Саша Лукаш, одобрили сме го, за друго не ме питайте", разкри Стойчо Младенов при заминаването.

Междувременно стана ясно, че от ЦСКА са реагирали светкавично на новината, че вратарят Матуш Козачик не е издържал медицинските прегледи.

"Червените" вече са си осигурили услугите на друг вратар, а именно чешкия страж Томаш Черни, който е на 27 години и е свободен агент, а през последните пет години е играл във втородивизионния шотландски Хамилтън Академикал.

Също така от щаба на ЦСКА съобщиха, че нови договори с клуба са подписали капитанът Тодор Янчев и Николай Дюлгеров. Договорка има с Петър Стоянов, а унгарецът Адам Вас се очаква да пристигне на лагера в петък.