ЦСКА загуби контролата си с Арис. Българският тим отстъпи с 0:2 в проверка, която се игра в Солун.

В 12-та минута Али Соу пропусна да се разпише след центриране отляво на Жеферсон. Домакините реализираха двете попадения в 19-та и 37-та минута. Тиаго изпълни добре пряк свободен удар в 38-та, но стражът на Арис спаси. 18-годишният вратар на софиянци Кристиян Сотиров направи две отлични спасявания.

ЦСКА остана без вратари за контролата с Арис

Бусато с контузия

На старта на второто полувреме бяха извършени пет смени - Илия Шаламанов, Денис Давидов, Александър Бучков, Тони Уот и Мартин Смоленски се появиха в игра вместо Сотиров, Албентоса, Тиаго, Евандро и Соу.

През втората част българският тим имаше няколко възможности за гол. Вив Соломон-Отабор отправи опасен удар с 59-та минута, но вратарят на гърците отрази. Шанс за попадение се откри и пред Тони Уот, но при шута му след подаване на Греъм Кери топката премина на сантиметри от гредата.

Още трима юноши получиха шанс за изява - Емил Ценов замени Пинто в 65-та минута, в 80-та - Андрей Йорданов влезе на мястото на Соломон-Отабор, а две преди края Даниел Иванов смени Греъм Кери. 17-годишният Илия Шаламанов също се намеси решително при няколко ситуации.

ЦСКА със седем юноши в Гърция

"Червените" излизат в контрола срещу Арис

От състава на "армейците" отсъстваха петимата национали - Витаутас Черниаускас, Петър Занев, Кристиян Малинов, Валентин Антов и Иван Турицов, както и контузените Жанио Бикел, Енрике Рафаел, Томи Юрич и Митко Митков. Заради леки здравословни проблеми Густаво Бусато и Брадли Мазику получиха почивка от треньорския щаб.

Състав на ЦСКА: 12. Кристиян Сотиров (в), 24. Нуно Томаш, 25. Раул Албентоса, 28. Пламен Гълъбов, 3. Жеферсон Телес, 6. Рубен Пинто (к), 20. Тиаго Родригес, 8. Греъм Кери, 14. Вив Соломон-Отабор, 10. Евандро, 22. Али Соу

Резерви: 1. Илия Шаламанов (в), 9. Тони Уот, 7. Денис Давидов, 27. Мартин Смоленски, 29. Андрей Йорданов, 2. Александър Бучков, 4. Емил Ценов, 15. Даниел Иванов

Кирил Десподов: В България изопачиха думите ми, Ивелин Попов ми беше идол като малък

Десподов: В България изопачиха думите ми, Попето ми беше идол като малък

"Ще съм благодарен цял живот на Христо Стоичков"