С 2:0 Левски развали прокобата да не печели вечното дерби от 24 февруари 2019 година насам, когато би с 1:0 с автогол на червения бранител Стивън Перейра, а "сините" бяха водени от старши-треньора Георги Дерменджиев, пише "Тема Спорт".

От тогавашните 14 футболисти, взели участие в двубоя, в сегашния състав бе останал единствено вратарят Николай Михайлов, който обаче сега остана на резервната скамейка. Вместо него започна 17-годишният Пламен Андреев, който не получи гол и във финала за купата на България срещу ЦСКА през май. От отсрещния лагер и тогава, и сега в игра бе Иван Турицов.

ЦСКА пък не успя да изравни рекорда си от 11 поредни мача без загуба срещу Левски в първенството. В предишните 10 поредни шампионатни дербита червените записаха 4 победи (два пъти по 2:0 и по веднъж 1:0 и 2:1) и 6 равенства (4 нулеви ремита, 2:2 и 3:3).

Само един път в историята на съперничеството клубът от "Българска армия" се е радвал на по-дълга поредица от двубои без загуба от сините в шампионата - в периода от 23 септември 1953 г. (5:0) до 23 август 1958 г.(2:0 пак в тяхна полза) те очертаха явно превъзходство в сблъсъка със 7 победи и 4 равенства, или общо 11 срещи.

Серията бе прекъсната с 1:0 на 8 март 1959 г. пред 50 000 на националния стадион "Васил Левски" с единствен гол на Христо Илиев-Патрата в 64-ата минута. Тогавашното дерби ще се запомни и с дебюта в него на 16-годишния футболен вундеркинд Георги Соколов-Йогата, който се появи като резерва в 68-ата минута.