ЦСКА спечели гостуването си на Локомотив (Пловдив) в Първа лига, в напрегнат мач, който отново премина под знака на слабото съдийство.

"Червените" стигнаха до 2:1 на "Лаута", а реферът Станислав Ставров и помощниците му объркаха абсолютно всички заплетени ситуации. Случайно или не, в ущърб на разпасаната команда на "смърфовете", които претърпяха трета поредна загуба в рамките на една седмица.

Всичко обаче по реда си...

Началото бе за "червените", които доминираха категорично в първите минути на двубоя, което доведе до избит удар на Кевин Кубемба от защитник на "смърфовете", а после и още един сходен на Руи Педро.

НА ЖИВО: Локомотив (Пловдив) - ЦСКА, "червените" отново напред в резултата!

Срещата започва в 19,30 часа

Натискът бе ясно, че рано или късно ще даде резултат.

В 11-та минута Кирил Десподов центрира перфектно от фаул към Николай Бодуров, а защитникът с глава опъна мрежата зад Илко Пиргов - 1:0 и дебютно попадение за бранителя с червената фланелка!

Последваха нови разнообразни атаки на тима на Стамен Белчев, които при повече съсредоточеност можеха да завършат с второ попадение във вратата на домакините. Грешно решение на Руи Педро пред наказателното поле и удар в гредата на Бодуров, обаче попречиха на ЦСКА да поведе с 2:0.

Вместо това Локомотив стигна до гол от нищото, тъй като пловдивчани нямаха никаква идея как да се противопоставят на своя съперник. Огромна заслуга за изравняването има върнатият сред титулярите в състава на "червените" - Рафа Перес, който загуби по елементарен начин топката от Камбуров в средата на терена, а последният изведе Димо Бакалов сам срещу Китанов - 1:1!

Любопитното се случи секунди по-късно, когато се стигна до директен червен картон на Парвиз Умарбаев за удар без топка срещу Симао, който провокира своя опонент. При ситуацията съдията вдигна жълт картон и на португалеца, който 3 минути по-късно категорично бе пожален от Ставров. Реферът не посмя да изгони футболиста на ЦСКА, макар че Симао влезе с бутоните в крака над глезена на Дани Кики.

Така в рамките на няколко минути бе дадена различна посока на мача.

Снимка 288585

През втората част логично ЦСКА натискаше, а само неточните удари на Густаво Кулма и Руи Педро попречиха на "червените" да дръпнат в резултата още до 60-та минута. Страничният рефер от близката страна също се отчете с "качествено" вдигната засада на Кубемба, който бе покрит от Виданов. Нападателят на "червените" не успя да играе с топката, но все пак...

Иначе Густаво Кулма се реваншира за пропуските си с гол в 70-та минута. Колумбиецът комбинира на двойно подаване и с изстрел, леко по диагонал извън наказателното поле, прати топката в долния десен ъгъл на вратата - 2:1 за ЦСКА!

С успеха "червените" се доближиха само на 2 точки от втория Левски, който утре гостува на Лудогорец в Разград.

Заради съдийските отсъждания напрежението на "Лаута" ескалира на почивката. Мениджърът на гостите - Стойчо Стоилов, стана обект на атака на привърженици на Локомотив, поради което "червеният" шеф бе изведен от стадиона с охрана.

Напрежение на "Лаута" - изведоха с охрана шеф в ЦСКА!