ЦСКА се класира за полуфиналите на турнира за Купата на България след победа с 4:1 над Берое пред около 1000 зрители на стадион "Българска Армия" в дебюта на Пламен Марков на кормилото на шампионите.

"Червените" поведоха още в 11-ата минута чрез защитника Александър Тунчев.

Кирил Котев центрира към бившия си съотборник в Локомотив (Пд), който от точката на дузпата прати топката в долния десен ъгъл на Беконо.

Еуген Трика отбеляза второ попадение за "армейците" в 37-ата минута, след като бе изведен в наказателното поле от Емил Гъргоров и без проблеми покачи на 2:0.

След почивката шампионите отбелязаха нови два гола, дело на Мурад Хидиуед и Йордан Тодоров.

Мароканецът вкара в 56-ата минута с великолепен изстрел от дъгата на наказателното поле, а голът на Тодоров падна в третата минута от продължението на двубоя.

Почетният гол за гостите вкара Здравко Тодоров в 67-ата минута след колективна грешка в защитата на ЦСКА. Играчът на старозагорци бе оставен сам срещу Ковачевич и наказа разсеяността на "армейската" отбрана.

Черно море също се класира за следващия кръг на Купата на България, след победа като гост над Вихрен (Сандански) с 2:0 след продължения.

И двете попадения бяха дело на бившия играч на Славия Георги Владимиров.

Последните два полуфиналиста също бяха определени след продължения.

Отборът на Шумен успя да надделее над Рилски спортист с 2:1, след два гола на Христия Християнов. Петър Аджов вкара почетното подадение за гостите на стадион "Панайот Волов".

Най-драматично до следващия кръг се добра Нафтекс. Бургазлии бяха максимално затруднени от Пирин 1922 и след 1:1 в редовното време и продълженията се наложи дузпите да определят победителя.

Футболистите на Нафтекс показаха по-здрави нерви и с общ резултат 5:4 (4:3 при дузпите) станаха последният класирал се отбор.

Междувременно официалният сайт на Професионалната лига съобщи, че жребият за полуфиналите в турнира за Купата на България ще бъде теглен на 27 април, четвъртък, от 11.00 ч. в комплекса на Форд Мото Пфое в кв. "Младост 1".