Турнир: Контроли Стадион: "Евима", Банско Зрители: 79

ЦСКА - Макаби (Петах Тиква) 2:1 в контрола

Два норвежки гола бяха достатъчни на ЦСКА за пета поредна победа в контролите

Линдсет и Хайнц се разписаха за "армейците"

83′

Иван Турицов замени Скаршем.

79′

Двойна смяна в отбора на ЦСКА. Дебютни минути ще запишат Йоан Борносузов и Лумбард Делова. Те замениха Чорбаджийски и Шопов.

76′

ГОЛ! 2:1! Амер Алтури! Четвърт час преди края Макаби успя да върне едно попадение. Израелците организираха бързо нападение по десния фланг и се стигне до остро центриране в полето на ЦСКА, където Амер Алтури засече подаването и прати топката в мрежата.

74′

Симеон Александров замени Тобиас Хайнц.

70′

Кратка пауза за глътка вода за играчите

57′

СКАРШЕМ! КАКЪВ ПРОПУСК!? В 57-ата минута всички играчи на ЦСКА се хванаха за главата, след като видяха как техният колега Скаршем пропусна невероятно положение. "Армейците" осъществиха преса на Макаби и откраднаха топката в тяхното поле, а Линдсет подаде на непокрития Скаршем, който от точката на дузпата стреля изключително непохватно и изпрати кълбото на около 4-5 встрани от вратата.

Снимка 673199

Източник: startphoto.bg

52′

ГООЛ! ХАЙНЦ Е ТОЧЕН ОТ ДУЗПА! 2:0! Пет минути след почивката ЦСКА получи дузпа. Георги Чорбаджийски беше посечен в наказателното поле и съдията не се поколеба да посочи бялата точка. Тобиас Хайнц се нагърби с изпълнението и технично прати топката в горния десен ъгъл.

Снимка 673196

45′

НАЧАЛО НА ВТОРОТО ПОЛУВРЕМЕ!

45′

КРАЙ НА ПЪРВОТО ПОЛУВРЕМЕ!

41′
Сблъсък между Георги Чорбаджийски и Пламен Гълъбов в центъра на терена

34′

ГООЛ! 1:0! ЛИНДСЕТ! С оглед показаното до момента, ЦСКА изненадващо успя да открие резултата десет минути преди почивката. Многоходова "червена" атака завърши с извеждащ пас на Скаршем към Линдсет, а №10 в състава на ЦСКА технично преодоля вратаря за 1:0. Останаха доста сериозни съмнения за засада при подаването към норвежеца, но страничният съдия не вдигна флага си, колкото и да протестираха играчите на Макаби.

Снимка 673183

26′

ДЮЛГЕРОВ! Израелският отбор пропусна най-доброто си положение в 26-ата минута. Футболистите на Макаби организираха нова страхота атака и матираха защитата на ЦСКА, а израелски нападател излезе сам срещу Дюлгеров, но само за да предизивика първото спасяване на вратаря с екипа на "армейците". Иван успя да спаси с десния си крак.

13′

ЦСКА направи първата си смислена атака в мача в 13-тата минута. Тогава "армейците" разиграха бързо с по едно докосване и топката стигна до Скаршем в наказателно поле, но опитът за удар на норвежеца беше блокиран от защитник на Макаби.

Снимка 673172

4′

ШАНС ЗА МАКАБИ! Макаби продължи да натиска ЦСКА и в 4-та минута само късметът спаси "червените". Линдсет сгреши в центъра на терена, а това даде възможност за светкавична атака на израелците. Стигна се до удар към вратата на ЦСКА, но топката премина на милиметри от дясната греда.

2′

Израелците започнаха доста активно мача и още във втората минута стигнаха до удар към вратата на ЦСКА, но топката прелетя на около 2 метра над напречната греда.

1′

НАЧАЛО НА МАЧА! Двубоят започна с 25 минути закъснение.