Турнир: Контроли Стадион: гр. Анталия, Турция Зрители:

ЦСКА - Корона (Киелце) 0:2 в приятелски мач

ЦСКА загуби първата си контрола на турска земя

Следващата проверка на ЦСКА е срещу Щурм (Грац)

87′

Малко преди края Джонатан Линдсет нанесе техничен удар от дъгата, но вратарят на Корона спаси с върха на пръстите си. От последвалия корнер "червените" пак можеше да отбележат след изстрел с глава на Естрада, ала защитник на поляците изби с глава от голлинията.

73′

Юрген Матай се завръща в игра след дълго лечение на контузия. Нидерландецът замени Емануел Шакич. Матай застана в центъра на защитата, а Браян Кордоба се премести на десния бек.

60′

В 60-та минута футболистите на Корона сбъркаха при изнасянето на топката и тя попадна в Майкъл Естрада, който стреля мощно от точката на дузпата, но над гредата.

53′

Жълт картон за Хайнц.

49′

Гол! 2:0 за Корона! Малко след подновяването на играта поляците получиха дузпа, след като Евтимов извърши нарушение в наказателното поле. Изпълнението на наказателния удар беше точно и Корона удвои преднината си.

46′

Нестор Ел Маестро смени почти целия си отбор в началото на второто полувреме. ЦСКА излезе в състав - Димитър Евтимов, Сейни Санянг, Мено Кох, Браян Кордоба, Шакич(който се премести на десния бек), Марселино, Хайнц, Георги Чорбаджийски, Линдсет, Илиан Антонов и Естрада.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45′

ПОЧИВКА!

43′

Реферът продължи със странните картони и в 43-та минута декорира в жълто появилия се само преди минута Марселино Кареасо.

41′

Минутка след гола на поляците, Марселино се появи в игра на мястото на изгонения Амос Юга.

40′

Гол за Корона! Поляците се възползваха от численото си предимство и пет минути преди почивката откриха резултата. Те изпълниха корнер, след който Маларчук стреля силно в десния ъгъл на Бусато и изведе своя отбор напред.

37′

Червен картон за Амос Юга! В 37-ата минута футболистите на ЦСКА с право имаха претенции към главния съдия, който не уважи решение на своя колега край страничната линия. Флагът на страничния съдия беше високо вдигнат за корнер в полза на "червените", но главният даде сигнал играта да продължи. Амос Юга беше най-деен в протестите си и получи жълт картон, но не спря с репликите към рефера и видя червения цвят.

35′

АСПРИЛЯ! Десет минути преди края на първата част ЦСКА създаде най-доброто си положение до момента. Шакич и Шопов взаимодействаха отлично на десния фланг, а българинът подаде към Асприля в наказателното поле. Колумбиецът пое топката, обърна се и стреля, но след рикошет в защитник, кълбото мина на сантиметри от гредата.

31′

ГРЕДА за поляците! В 31-та минута отборът на Корона центрира топката в полето на ЦСКА от пряк свободен удар. Турицов изчисти, но на границата на наказателното поле дебнеше играч на поляците, който веднага стреля, но ударът му срещна дясната греда. Минутка по-късно се наложи и Бусато да се намесва след изстрел на Евгени Шикавка.

22′

Измина 1/4 от двубоя, а все още няма чисти положения за гол пред нито една от двете врати. Двубоят нормално протича в спокойно и тренировъчно темпо.

13′

В 13-та минута Шикавка обстрелва "армейската" врата от дистанция, но топката прелетя над гредата.

5′

ЦСКА организира първата си опасна атака в мача в петата минута. Шопов проби през центъра и подаде вдясно към Турицов, който центрира остро по земя, но защитник на Корона изби в корнер пред дебнещия в малкото наказателно поле Папазов.

1′