ЦСКА победи трудно Локомотив (София) с 3:2 в столичното дерби между двата тима от 27-мия кръг на "А" футболната ни група, на стадион "Българска армия".

Победата за "червените" донесе резервата Жозе Фортадо. Португалският голмайстор се разписа за 3:2 в 81-ата минута на мача.

"Червените" започнаха много активно мача, като още в 7-ата минута се стигна до дузпа, която най-добрият за ЦСКА в мача Мурад Хидиуед реализира за 1:0 за ЦСКА.

Две минути по-късно Гиом да Заади бе изведен отлично пред вратаря на Локомотив, Урош Голубович и не сгреши за 2:0 за ЦСКА.

Футболистите Локомотив се върнаха в мача веднага, като в 11-ата минута Калоян Караджинов се възползва от грешка в отбраната на ЦСКА и неубедителна изява на вратаря Илко Пиргов, и вкара за 2:1.

В 15-ата минута треньорът на ЦСКА Пламен Марков направи принудителна смяна, след като Еуген Трика получи травма. На негово място в игра се появи Йордан Юруков.

В 38-ата минута двата тима останаха с по 10 души на терена, след като за спречкване бяха изгонени Марчо Дафчев от Локомотив и Кирил Котев от ЦСКА.

В самия край на полувремето Караджинов пропусна идеална възможност да изравни, след нова неубедителна намеса на вратаря Пиргов.

"Железничарите" стигнаха до равенството заслужено в 68-ата минута. Цветан Генков бе съобрен в наказателното поле, и реферът Момчил Врайков отсъди дузпа, която Иван Пасков реализира за 2:2.

Четвърт час преди края на мача Пламен Марков пусна в игра голмайстора на първенството Жозе Фуртадо. Португалецът веднага раздвижи атаката на "червените", и в 81-ата минута вкара за крайното 3:2.

Малко след гола си Фуртадо имаше нов шанс да се разпише, но пропусна.

С трите точки ЦСКА запази разликата от Левски на пет точки три кръга преди края на шампионата.