От ЦСКА направиха кратко резюме на представянето на деветимата си национални състезатели в изиграните международни срещи.

Ето какво гласи то:

Двама футболисти на ЦСКА успяха да се разпишат за националните си отбори по време на прозореца за международни мачове на ФИФА в началото на септември. Общо 10 играчи на "армейците" бяха включени в съставите на представителните си гарнитури за двубоите от официалния календар.

Нападателят на Централноафриканската република Годуин Коялипу отбеляза дебютното попадение за родината си в двубоя срещу Лесото, спечелен с 3:1, а в същия двубой като титуляр за ЦАР стартира полузащитникът Амос Юга. 5 дни по-късно Коялипу отново водеше атаката на ЦАР срещу Габон, но този път не успя да намери мрежата на съперника при поражението с 0:2. В този двубой Юга остана на резервната скамейка.

Защитникът Лумбард Делова също реализира гол при разгромната победа на Косово като гост на Кипър с 4:0 в двубой от УЕФА Лигата на нациите. Бранителят влезе като резерва на почивката и десет минути по-късно вкара първото си попадение за представителния си тим.

Вратарят Иван Дюлгеров не записа участие в двата мача на България

А" срещу Беларус (0:0) и Северна Ирландия (1:0) от УЕФА Лига на нациите, докато от младежките национали Християн Петров и Станислав Шопов започнаха като титуляри, а Йоан Борносузов влезе като резерва при поражението на България U21 у дома от Полша U21 с 1:3 в мач от европейските квалификации.

Фланговият футболист Матиас Фаетон изигра пълни 90 минути при минималната победа на Гваделупа с 1:0 срещу Суринам в мач от Лига на нациите на КОНКАКАФ. 3 дни по-рано Фаетон игра 74 минути като титуляр при поражението с 0:3 от Коста Рика.

Бранителят Сейни Санянг не взе участие при равенството на Гамбия (1:1) срещу Коморските острови и при поражението от Тунис с 1:2 от квалификациите за Купата на африканските нации.

Мика Пинто записа едно полувреме за Люксембург при визитата на Северна Ирландия (0:2), а след това отново се появи като смяна на почивката срещу Беларус у дома (0:1).