ЦСКА записа първата си загуба от началото на зимната подготовка. "Червентие" паднаха с 1:2 от австрийския Рапид Виена след трите си поредни победи досега над Аален, Металист Харков и Шльонск Вроцлав.

Двубоят ще с запомни и с двата червени картона, които получиха играчи на Стойчо Младенов след почивката. Оршулич и Николич бяха изгонени, но с оглед приятелския характер на мача, на тяхно място влязоха резерви.

Иначе ЦСКА бе равностоен на своя съперник през по-голямата част от двубоя и допусна да загуби едва в самия край.

ЦСКА - РАПИД 1:2

0:1 Алер (9')

1:1 Милисалвлевич (37')

1:2 Щаркл (84')

ЦСКА: Дивиш, Попов, Василев, Оршулич, Кукоч, Галчев, Маркиньос, Тони Силва, Бъркляча, Милисавлевич, Жоаким

Рапид (Виена): Марич, Вайнрум, Зонлайтнер, М. Хофман, Щангъл, Петсос, Видра, Шобесбергер, Алар, Кайнц, Берич

Най-интересното по минути

1' - Начало на мача!

9' - ГОЛ ЗА РАПИД! Страхотна комбинация в полето на ЦСКА, топката стигна до Алер, който с хубав шут откри!

15' - МАРКИНЬОООООС...греда! бразилецът стреля от фаул от около 25 метра, топката обаче срещна гредата!

28' - Галчееееев.... халфът не успя да засече на празна врата остро центриране отдясно.

37' - ЦСКА ИЗРАВНЯВА! Силва центрира отдясно към Милисавлевич, той засече  с глава възстанови равенството!

39' - Рапид можеше отново да поведе. Кайнц обаче се замота в пеналта и бранител на ЦСКА изби топката от крака му с шпагат.

45' - Край на първата част

46' - Начало на второто полувреме.

60' - Жуан Фелипе комбинира с Тончи Кукоч, но вратарят на Рапид излезе и пресече паса под носа на хърватина.

64' - Марин Оршулич с втори жълт картон, но е заменен от Пламен Крачунов.

71' - Две поредни опасн иатаки за Рапид, първо Шваб, а след това и Куен стреляха опасно, при първия удар Господинов спаси, а вторият бе встрани от вратата.

77' - Втори червен картон за ЦСКА! Стефан Николич бе изгонен за грубиянски фаул срещу Щарк. Вместо него в игра влиза Петър Витанов

84' - ГОЛ за Рапид Виена! Щаркл стреля от границата на пеналта и прати топката в долния ляв ъгъл на вратата!