ЦСКА започна по лош начин участието си в груповата фаза на Лига Европа, след като загуби с 0:2 от румънския Клуж на стадион "Васил Левски". През уикенда "червените" са задължени да се върнат на победния път. Те гостуват на Арда в Кърджали. След като записаха и 5 мача без победа в efbet Лига. Нова загуба на точки вече ще говори за сериозна игрова криза в тима.

Кърджали не е "червен оазис", така че ЦСКА го чака нова битка. До момента 31-кратният шампион на България има две гостувания там - за първенство и за Купата на България. В шампионата срещата завърши без гол - 0:0. ЦСКА победи с 1:0 за Купата, с попадение на Али Соу още във втората минута. В 66-ата нападателят беше изгонен с червен картон.

Арда измъчи сериозно ЦСКА и на "Армията". Тогава "червените" победиха трудно с 3:2, с гол отново на Соу - в 89-ата минута.

Мачът в Кърджали ще бъде специален за Тиаго Родригес - №100 за него в шампионата на България.

Треньорът на ЦСКА Стамен Белчев беше начело именно на Арда, след което се завърна на "Армията".

ЦСКА с милионите треньори и президенти...