ЦСКА не само превзе върха във временното класиране, но и стана първият отбор в елита, постигнал двуцифрен брой победи през настоящия сезо. Две от тях са постигнати навън - с 1:0 във Варна над последния в класирането Спартак, както и последната над Ботев. Тимът на Саша Илич загуби предишните си 2 визити - 1:2 от Лудогорец и 0:2 от Левски. В нито едно от последните си 5 гостувания армейците не са вкарали повече от 1 гол, пише "Тема спорт".

ЦСКА получи четвърта дузпа в елита този сезон. До момента червените нямат пропуск от бялата точка.

След мача с ЦСКА: Ботев (Пд) отнесе 8000 лева глоба и предупреждение за затваряне на стадиона

Вижте всички наказания

Таранът на червените Дюкенс Назон вкара третия си гол в последните 2 мача на тима. Той има на сметката си 5 попадения от началото на сезона. Лидери по този показател са Браян Морено и Маурисио Гарсес, които са с по 6 точни изстрела.

ЦСКА спечели за четвърти път през сезона с 1:0. Тоест, 31 процента от мачовете на тима в елита (общо 13) са завършили при този резултат.

Халфът на армейците Станислав Шопов изигра своя 50-и мач в елита точно срещу бившия си тим. Първите му 38 срещи бяха за Ботев Пд, за който дебютира на 15 май 2018 г. при домакинската победа с 2:0 над Верея. Досега има само 1 гол - срещу Берое на 7 декември 2019 г.

Джонатан Линдсет все още не е открил головата си сметка за ЦСКА, като в Коматево пропусна добро положение през първата част.

ЦСКА вкарва цели 71% от головете си през второто полувреме - 17 от 24.