ЦСКА победи Олександрия с дузпи в мач от приятелския турнир „Голд Сити Къп”. „Червените” се наложиха със 7:6, след като в редовното време двата отбора направиха 1:1.

ЦСКА отбеляза чак минута преди края на срещата чрез Присо.

Интересен факт от организацията на срещата беше, че на нея не бяха допуснати журналисти, освен прессаташетата на клубовете. Този ход на организаторите безспорно буди съмнение...

Попадението на Срещата започна равностойно. Украинците играха доста остро, което затрудни максимално „червените”.

Минута преди края на полувремето Мишел Платини бе фаулиран грубо от защитник на украинците, заради което напусна принудително терена. В 56-ата минута се стигна до чисто положение за ЦСКА. Ивайло Чочев остана сам срещу вратаря, но стреля в аут.

Шест минути по-късно Олександрия откри резултата. Бровченко б изведен сам срещу Господинов, финтира го и на празна врата откри резултата.Минута преди края на мача, Присо изравни след пас на Кириакидис в наказателното поле. След като срещата завърши 1:1 трябваше победителят да бъде определен след изпълнение на дузпи. За ЦСКА пропусна само Григор Долапчиев.

След дузпите, ЦСКА продължи с общ резултат 7:6. Така тимът се класира за финала „Голд Сити Къп”в петък от 18:00 часа срещу победителя от двойката Торпедо (Москва) – Заглебие.