ЦСКА стигна до равенство с осмия във Втора Бундеслига

Бразилецът Евандро пък се е появил на мястото на Тиаго Родригес.

80′

В игра за ЦСКА са е появил Стойчо Атанасов, който е заменил Станислав Манолев.

74′

ГОООЛ ЗА ЦСКА!! КРИСТИЯН МАЛИНОВ!! 1:1!! Упоритостта на "армейците" беше възнаградена и те стигнаха до възстановяване на паритета в 74-ата минута. Всичко започна от добри действия по фланга на Енрике. Бразилецът комбинира отлично с Малинов, който пък отправи много красив диагонален удар, превърнал се в гол.

Снимка 400725

Източник: twitter.com/vflbochum1848

66′

МАУРИДЕШ!! ЦСКА отговори подобаващо на отправеното предизвикателство и можеше да изравни още в следващата си атака. Големият грешник за столичани обаче се казваше Мауридеш, който от 7-8 метра стреля право в тялото на съперниковия вратар.

63′

ГООЛ ЗА БОХУМ!! 0:1!! МАЙЕР!! Неприятното за българския тим се случи в 63-ата минута. Грешка при изнасянето на топката принуди Вальо Антов да направи нарушение малко пред "червеното" наказателно поле. От прекия свободен удар се възползва резервата Майер, който майсторски завъртя топката и я заби в далечния ъгъл на Стипица.

Снимка 400714

56′

Въпреки скучното начало на второто полувреме, публиката на терена в Марбея видя интересна ситуация пред една от двете врати. За жалост тя беше в полза на Бохум. Появилият се като резерва Силвер Ганвоула се оказа непокрит в "армейското" поле, но изстрелът му попадна право в обсега на Стипица.

50′

Мауридеш вече е на терена, като повежда атаката на ЦСКА вместо Али Соу.

48′

Рафаел Енрике се завръща в игра след дълга контузия. Той заменя Кирил Десподов.

46′

Промяна на вратарския пост в ЦСКА - Данте Стипица се появява в игра вместо Черниаускас.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

Снимка 400702

45′

ПОЧИВКА!

40′

Кирил Десподов направи няколко поредни опита да пробие отдясно, но отбраната на Бохум засега успява да неутрализира най-голямата звезда на ЦСКА.

35′

ШАНС ЗА БОХУМ!! Германският тим, макар и с доста късмет, беше много близо до попадението в 35-ата минута. Николай Бодуров протегна крак след центриране на Сидни Сам, запращайки топката заплашително към своята мрежа. Черниаускас все пак следеше ситуацията и с една ръка успя да избие в корнер.

Снимка 400701

27′

Кирил Десподов опита късмета си с директен шут от фаул, който не намери очертанията на германската врата.

23′

Станислав Манолев изпсува в знак на неодобрение след опит за бърза атака на ЦСКА, която беше провалена от грешка на Жоржиньо. Националът на Гвинея-Бисау предпочете да финтира, вместо да комбинира с дублиращия го по фланга играч с №11.

15′

Пред вратата на ЦСКА стана опасно в 15-ата минута. Данило Соарес осъществи отличен пробив по фланга, след което опита успореден пас за Симон Цолер. Макар и с неубедителна първоначална намеса, Витаутас Черниаускас успя да сложи край на головата възможност.

14′

Капитанът на ЦСКА отново беше в епицентъра на събитията, но този път малко пред своето наказателно поле. Защитникът допусна грешка и загуби коженото кълбо в опасна зона. Колегите му обаче внимаваха и тушираха в зародиш бързата контра на бохумци.

10′

Първото интересно положение в тази контрола бе регистрирано в 10-ата минута. ЦСКА отново стигна до корнер, този път центрирането на Тиаго беше по-точно и Николай Бодуров успя да играе с глава. Насочената от него топка обаче мина над горната греда.

Снимка 400685

6′

Клубният канал на Бохум, който предава проверката на живо, допусна неволна грешка в опита си да покаже "армейския" наставник Ел Маестро. Германците го объркаха с кондиционния наставник Кирил Динчев.

4′

Селекцията на Нестор ел Маестро започва с една идея по-настървено този мач. "Червените" стигнаха до два бързи корнера пред вратата на съперника, но те не представляваха никаква трудност за стража на Бохум - Мануел Рейман.

1′

Стелиос Коковас

Отборът на ЦСКА ще изиграе своя първи контролен мач за новата година. "Червените" са на лагер в Марбея, а днес ще премерят сили с представителя на Втора Бундеслига - Бохум.

Наставникът Нестор ел Маестро има известни проблеми със своята селекция, като проверката пропускат Рубен Пинто, Едвин Джеси, Ангел Лясков и Йоан Бауренски. Всичките двубои в Испания пък пропуска Жеферсон, който е назад с подготовката.

Бохум за ЦСКА: Излизаме срещу мултикултурен отбор, воден от треньор със звучно име

Германският тим посвети материал на "червените"

С интерес се очаква завръщането на терена на Рафаел Енрике, който дълго време лекуваше контузия. Игрови минути ще получи звездата Кирил Десподов, който продължава да се надява на изходящ трансфер в силен западноевропейски тим.

Бохум е един от традиционните германски клубове. За отбелязване е, че "синьо-белите" са създадени през 1848 година! Тимът два пъти е бил финалист за Купата на Германия и няколко пъти печели титлата на Втора Бундеслига, където се намира и в момента. Наставник на селекцията е Робин Дут, а в тима му личат имената на доказани футболисти като Тим Хогланд, Лукас Хинтерзеер, Стефано Челоци и австралийският национал Роби Круз.