Турнир: efbet Лига Стадион: "Българска армия", гр. София Зрители:

Играта е подновена!

81′

Мачът е прекъснат заради градушка и обилен валеж.

71′

Любо Пенев благодари на феновете, които скандират името му. На терена положенията са по-малко в сравнение с първото полувреме.

70′

Пенчев на мястото на Хасани.

70′

Лебон вместо Динков.

69′

Опасен, но неточен шут на Митков.

59′

Турицов сменя Синклер.

52′

Гълъбов влиза на мястото на Матей.

49′
48′

ГООООЛ!

Бомба на Тиаго! Португалският Маестро разстреля с топовен шут вратаря на гостите и ЦСКА вече има комфортен аванс.

46′

ВИЖТЕ ТУК КАК СЕ ПРОМЕНИХА КОЕФИЦИЕНТИТЕ НА ПОЧИВКАТА!

46′

Чарлс заменя Юга.

45′
45′

Начало на вторите 45 минути.

45+2′

Край на първата част.

43′

Жълт картон за Александър Василев.

42′

Конте центрира от фаул и след удар с глава на футболист от Берое в купа от играчи се наложи намеса на Евтимов.

39′

Митков заменя Йомов

35′

След ударното начало темпото на игра се поуспокои.

14′

Греда!

Конте проби в наказателното поле на "червените" и стреля мощно, но топката се отби в гредата.

10′

Сериозен натиск на ЦСКА. Гостите трудно изнасят в противниковото поле.

5′
4′

ГОООЛ!

Жорди Кайседо се ориентира отлично след опасно центриране от фаул. Таранът засече топката в малкото наказателно поле и я направи неспасяема.

2′

ВИЖТЕ ТУК КОЙ Е ФАВОРИТЪТ В МАЧА!

2′

Синклер опита удар от далечна дистанция, но доста неточен.

1′

Начало!

25 Димитър Евтимов 33 Генадий Ганев
2 Юрген Матей 2 Джуниет Али
4 Мено Кох 5 Теди Мезаг
10 Георги Йомов 6 Александър Цветков
11 Петър Занев (к) 9 Мартин Камбуров (к)
94 Божидар Пенчев

Последният шампионатен мач за сезона срещу Берое днес дава възможност на ЦСКА да изпрати спортно-състезателната 2020/21 с двубой пред своите фенове на "Армията". И двата отбора не могат да променят позициите си в класирането, но със сигурност червените ще искат да приключат кампанията с победа за самочувствие и настроение преди кратката лятна ваканция за тима. От друга страна обаче, има и един друг, статистически стимул за възпитаниците на Любо Пенев да не допуснат изненада довечера - ЦСКА не познава вкуса на загубата в своя дом вече 36 поредни мача във всички турнири - 28 победи и 8 равенства.

Последното поражение на ЦСКА на "Армията" датира от 20 юли 2019-а, когато Черно море на Илиан Илиев шокира червените с 3:1 насред Борисовата градина. Оттогава изминаха вече 22 месеца и ако довечера не паднат вкъщи от заралии, то 31-кратните шампиони ще удължат успешния си период до впечатляващите две години. Това се дължи на факта, че новият сезон би трябвало да започне в уикенда 17-18 юли заради парламентарните избори седмица по-рано, а срещите от втория квалификационен кръг в Лигата на конференциите, от който ще потегли евроучастието на ЦСКА, са чак на 22 и 29 юли. Разбира се, чисто математически червените ще трябва да "изтраят" без загуба на старта на първенството, за да оформят пълни 2 години. Защото по ирония на съдбата предишната им такава серия на "Армията" продължи 2 години без два дни - сривът срещу моряците бе на 20 юли 2019-а във втория кръг на първенството, а предишното поражение бе нанесъл Лудогорец на 22 юли 2017-а при откриването на кампанията - 0:1 с гол на Върджил Мисиджан. В този 729-дневен промеждутък ЦСКА бе наредил серия от 39 мача без загуба в своя дом - 31 успеха и 8 ремита, като сред победите влиза и 2:1 над разградчани след продължения в четвъртфинала за купата. Настоящата поредица се доближава като график и показатели в отделните турнири и теоретически е съвсем реално да премине "Кота 40".

ПЪРВА ЛИГА 26 мача, 18 победи, 8 равенства

ЦСКА започна сезон 2019/20, воден от треньорския тандем Добри Митов - Люпко Петрович, с две домакински издънки - 2:2 с Етър и споменатото 1:3 от Черно море. Впоследствие до края на кампанията "Армията" отново се превърна в крепост - 9 шампионатни успеха и 3 хикса, два от които измъкнати от Лудогорец (0:0 и 1:1) плюс 1:1 с Локо Пд.

През настоящия сезон червените имат 10 победи и 4 ремита в Борисовата градина. Точки бяха загубени срещу Лудогорец (2:2) и Берое (1:1) през есента, а през пролетта Локо Пд (0:0) и Арда (1:1) също си тръгнаха непобедени.

КУПА НА БЪЛГАРИЯ 6 мача, 5 победи, 1 равенство

Миналата кампания в турнира за купата бе белязана от две срещи у дома - труден успех и обрат до 2:1 над Ботев Враца на четвъртфиналите, както и ключово 2:0 срещу Ботев Пд в полуфинала реванш, класирало тима за загубения финал от Локо Пд с дузпи. Този сезон походът към трофея се оказа успешен за ЦСКА, като тимът изигра цели 4 мача на "Армията". Спечелени бяха символичното гостуване на Ботев Ихтиман (5:0), както и домакинствата с Черно море (3:1) и Ботев Вр (4:0), а първият полуфинал с Лудогорец завърши наравно 1:1, което е и първото реми от онова 3:3 срещу Ботев Пд, коствало класирането на финала през 2019 г.

ЛИГА ЕВРОПА 4 мача, 4 победи

Победната поредица на ЦСКА на "Армията" включва и четири успеха в турнира Лига Европа. Пет дни след загубата от Черно море червените удрят с 1:0 Осиек с гол красавец на Евандро, с което на 25 юли 2019-а е положено началото на настоящата серия. Тимът елиминира хърватите, но отпада от Зоря Луганск, като първият двубой вече е на Националния стадион. Паметният пробив в групите на ЛЕ за 2020/21 пък започва с три последователни успеха у дома, като битките са само в един мач, а жребият е благосклонен към ЦСКА. Сломени са малтийският Сиренс (2:1), БАТЕ Борисов (2:0) и фарьорският Б36 Торсхавн (3:1).

Царят на красивия гол Бисмарк става на 20 години!