Рафаел е сменен от Кери.

45′

Старт на вторите 45 минути.

45+2′

ВИЖТЕ ТУК КАК СЕ ПРОМЕНИХА КОЕФИЦИЕНТИТЕ ЗА МАЧА СЛЕД КРАЯ НА ПЪРВОТО ПОЛУВРЕМЕ!

45+1′

Първото полувреме премина при сериозен домакински натиск. Той обаче бе по-скоро териториален, отколкото такъв, който да води до опасности пред Караджов.

Нещо повече - "армейците" създадоха няколко шанса за откриване на резултата, но така или иначе приключиха откриващите 45 минути без точен изстрел във вратата на съперника си.

Варела не успя да се възползва от триходова комбинация, преминала през Енрике и Кайседо, преди да стигне до него. Новата надежда на столичани стреля встрани от целта.

Самият Кайседо също имаше възможност да застраши Караджов, но изстрелът му с глава на ранен етап от мача премина над вратата.

Арда отговори със скоростни акции през зоната на Вион. Основно Лозев и Йорданов пробваха да притесняват защитниците на "армейците", които обаче показаха сериозни умения и устойчивост и не позволиха да бъдат преодолени.

Най-съществен отпор на състава от Кърджали даде Амос Юга, който успешно разбиваше добре конструираните акции на съперника малко след средната линия от терена. Още повече в съчетание със завидните си физически параметри, Юга бе непреодолима преграда за офанзивните състезатели на опонента.

Така или иначе до почивката голове не бяха отбелязани.

45′

Почивка.

43′

До момента не се наложи да бъде използвана системата ВАР.

Дали това ще се случи преди края на двубоя?

Снимка 529500

42′

Броени минути до финала на първата част.

"Армейците" все още без точен изстрел в очертанията на вратата.

Натискът им продължава.

Снимка 529496

39′

Триходова комбинация в "червено"!

Енрике подава за Кайседо, който спира кълбото за Варела.

Последният се опитва да стреля от движение!

Удар встрани от целта!

Лицето на "червената" промяна

Любо Пенев няма да чака попадения от Варела

35′

Изглежда доста трудно за футболистите на Арда да се справят с мощния Юга.

В няколко случая с него опитва да се пребори Йорданов, но няма изгледи да успее да го направи.

30′

Пробивите за гостите са основно по десния фланг.

ЦСКА също използва предимно своята дясна зона от атаката, когато опитва да застраши опонентите си.

Центриранията, поне на този етап, не вършат добра работа на нито един от съставите.

25′

Нова акция за Арда.

Тилев пробва да притесни "червените" през своята зона.

Забавя се и не успява нито да подава точно, нито пък да стреля решително.

22′

Центриране на Тиаго.

Кайседо стреля с глава!

Топката минава над вратата на Караджов.

Пасът не беше възможно най-добрият, така че за нападателя не беше лесно да отиграе вярно ситуацията.

20′

Мартинов печели топката в полето на ЦСКА.

Подава към Лозев.

Той се забавя и кълбото е избито.

Снимка 529492

14′

Засада на Турицов.

10′

Киров призовава футболистите си да бъдат по-търпеливи.

Жестовете му са недвусмислени.

7′

Ново статично положение в полза на ЦСКА.

Тиаго се заема с изпълнението.

Пробва директен изстрел.

Над вратата.

Добър като сила, но не и като точност удар.

3′

Натиск на домакините в началото на срещата.

Центриране на Варела от свободен удар.

Петков чисти в корнер.

Нищо опасно за гостите след изпълнението на статичното положение.

1′

ВИЖТЕ ТУК КОЙ Е ФАВОРИТЪТ В МАЧА!

1′

28 Пламен Гълъбов

ЦСКА и Арда (Кърджали) откриват плейофите в първата шестица на efbet Лига. Сблъсъкът е от 20:15 часа на "Българска армия".

Мачът днес ще е по-специален, защото за първи път в родното първенство ще бъде използвана системата ВАР.

У нас тя няма да взима крайни решения, а само ще предлага на главния съдия да осъществи проверка на монитора на пистата.

Николай Киров: ЦСКА е класа, ние имаме проблеми

"Те ще окажат влияние"

"Червените" са трети в класирането с 50 точки, а Арда е непосредствено след тях с 45. Домакините са в приповдигнато настроение след победата с 2:0 над Левски.

Кърджалийци пък допуснаха неочаквана загуба с 0:4 от Царско село в последния си мач от редовния сезон.

Мартин Петров: ЦСКА ще изпадне в ситуацията на Левски, ако Гриша Ганчев си тръгне

"Баша ми ме караше да уча езици, а аз..."

WINBET - победата е на един клик разстояние! (18+)

Арда отново ще бъде без две от основните си остриета - Спас Делев и Иван Коконов. И двамата ще бъдат запазени за следващите мачове. Френският защитник Николас Таравел е възстановен.

След наказание ще се завърнат Деян Лозев и Румен Руменов.

До момента двата отбора са изиграли 4 шампионатни мача помежду си. Балансът е 1 победа за ЦСКА и 3 равенства.

Любопитното е, че петте гола за "червените" в тези двубои са дело на петима чужденци, а четирите попадения за Арда са отбелязани от четирима българи.

ЦСКА запазва козовете си за финала

"Червените" ще излязат променени в понеделник

В редовния сезон ЦСКА и Арда направиха две равенства с един и същ резултат - 1:1. В Кърджали Светослав Ковачев откри за домакините, а Джером Синклер изравни в края.

На "Българска армия" преди по-малко от месец Жорди Кайседо даде аванс на "червените", а Тонислав Йорданов донесе точката на Арда с гол от дузпа в добавеното време.