ЦСКА 1948 победи Гранит (Владая) с 2:1 (2:1) като гост в среща от първия етап на турнира за купата на Аматьорската футболна лига.

Двубоят се проведе във Владая.

Още в първата минута Калоян Стефанов направи мощно нахлуване в наказателното поле и бе спънат за дузпа от вратаря, която той реализира сам, а малко по-късно Георги Божилов покачи на 2:0.

Момчетата от ЦСКА изтичаха пред резервната скамейка и развяха фланелката на своя колега Кирил Атанасов с №23, който в мача срещу БМ спорт бе контузен брутално и се лекува след разкъсване на връзки на глезена.

До края на първото полувреме Гранит намали и вкара гол, след грешка от неравност на Герман Петров, който реализира Марио Геров.

Валентин Илиев даде шанс за изява на всички момчета, които в шампионата играят хпо-малко, без да прави съществени компромиси в халфовата линия.

Така "червените" достигнаха до полуфиналната фаза от пресявките в област София (столица), където на 5 октомври ще срещнат победителя от двубоя между Локомотив БДЖ (София) и Академик 1947 (София).

Следващият мач на ФК ЦСКА 1948 от първенството на “А” областна група е срещу Витоша Бистрица. Срещата ще се играе в неделя от 16,00 часа, като ръководството на клуба чака потвърждение от НСБ за използването на Националния стадион “Васил Левски”.