Отборът на ЦСКА 1948 записа поредна победа в първенството. Този път жертва на "червените" падна не кой да е, а градският съперник - Левски-Раковски. Дербито на кръга, а и на Окръжната "А" група, не мина без нажежени страсти до червено. Момчетата на Валентин Илиев разгромиха Пелето и компания с 4:1, след като на терена останаха само 20 играчи.

"Червените" продължават представянето си в София-Юг без допусната загуба, а до края на сезона остава само един кръг. В него ЦСКА 1948 е домакин на Академик (София).

Иван Ангушев ще тренира с ЦСКА 1948

"Червен" юноша се присъединява към ЦСКА 1948?

За последно младокът игра в Швейцария

Първите минути бяха доста силни за "сините" гости, но натискът им издържа само до 31-ата минута, когато Марио Димитров откри резултата за ЦСКА 1948. Малко след това Георги Кънчев удвои преднината на "червените" след като бе точен за 2:0 от дузпа.

До края на първата част момчетата на Вальо Илиев имаха повече шансове да увеличат головия си актив, но вратарят на Левски - Марио Атанасов бе безпогрешен във всяка една ситуация. Малко преди да изтече редовното време, голяма грешка в отбраната на домакините позволи на Робърт Тодоров да намали на празна врата.

След почивката капитанът на "сините" - Станислав Ангелов-Пелето с няколко отлични подавания успя да създаде напрежение в наказателното поле на Кристиян Дяков. При една от тях вратарят на ЦСКА 1948 показа невероятен рефлекс, отбивайки шут отблизо, след като 39-годишният футболист бе извел свой съотборник на стрелкова позиция.

През втората част емоциите на терена надделяха и главният съдия на срещата изгони с директен червен картон Георгиев от Левски-Раковски и Борислав Трендафилов от "червените". Решението му относно играча на ЦСКА 1948 бе доста спорно, тъй като срещу него бе извършено нарушение и дори носът му бе разбит.

В 80-ата минута мощен пробив по лявото крило на Димитров завърши с попадение за 3:1. В края играчите на Михаил Захариев допуснаха и четвърти гол, дело на резервата Спас Спасов.

Валентин Илиев: Само ние от ЦСКА 1948 си знаем през какво минахме

"Дано бъдещето ни е светло"

Стартов състав на ЦСКА 1948: 1. Кристиян Дяков, 20. Георги Младенов, 25. Герман Петров, 31. Илиан Генадиев, 3. Давид Стоянов, 10. Сава Савов, 4. Радослав Димитров, 23. Кирил Атанасов, 8. Георги Кънчев, 21. Марио Димитров, 7. Борислав Трендафилов