На Стойчо Младенов явно не му върви срещу Торпедо Москва. Преди няколко години руснаците изхвърлиха ЦСКА от турнира за Купата на УЕФА след дузпи, а сега нанесоха поражение на „червените" в първата им предсезонна контрола.

Торпедо спечели с 2:1 на терена в „Царско село", като победният гол вкара каращият проби в отбора Георги Какалов. Срещу родния си клуб цяло второ полувреме игра и синът на Стойчо - Александър Младенов.

Топрпедо можеше да спечели и с по-голям резултат, ако не бяха гредите и разсеяността на Какалов. Стойчо пък пусна експериментален състав, като направи и цели десет смени, което нямаше как да не даде отражение на играта,

Торпедо откри още в 16-ата минута след Галваус, който само в рамите на десетина минути удари и две греди. Страничният стълб пък бе нацелен и от Беслихотнов.

ЦСКА изравни в 28-ата минута. Бандалвоски проби по фланга и върна към завърналия се в тима Янев, който с хубав удар матира руския вратар.

След почивката ЦСКА бе по-добрият отбор и можеше да поведе, но пропуски направиха Анисе и Присо. С изявите си се понрави намиращия се на проби Лукас Пачеко Афини - Саша.

В края на двубоя влезлият като резерва в тима на руснаците Георги Какалов успя да накаже грешка в защитата на „червените" за крайното 2:1. Няколко минути преди това обаче опитният таран изпусна още едно чисто положение, озовал се напълно сам срещу 'червения" вратар.

Контролата с Торпедо е единствената за ЦСКА на родна земя. Основната част от проверките си вицешампионите ще изиграят на лагера в Турция.

ЦСКА I полувреме: Макенджиев, К. Стоянов, Спрокел, Попов, Бандаловски, П. Стоянов,  Дюлгеров, Якимов, Х. Янев, Петров (40- Присо), Йовчев (20-Педро Мендес).

ЦСКА II полувреме: Макенджиев (60-Ан. Господинов), Саша, Грънчов, К. Стоянов, Нилсон Антонио, Янчев (76- Шеридън), К. Янев,  Присо, Педро Мендес, Анисе, Жуниор Мораеш.